Main Menu

UO emulator

Založil Bobisek, Leden 07, 2005, 02:37:42 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Bobisek

Podilim se na tvorbe serveru pro hrani online hry ultima online. Obcas potrebuji neco vystavit aby se na me nekdo mohl pripojit a kouknout se na to. Popripade me pomuze s testama. Verejnou IP mam, jenze nikdo se ke me z internetu neprihlasi na muj server. Probehne zadani hesla, najde to rozjety shard u me, pak se zobrazi connecting a tim to konci. Zkousel jsem to s FW i bez, jedna se o port 2593. Kdyz to zkousim na lokalni siti tak se na me pripoji bez problemu. Port muzu zmenit libovolne na kteroukoliv hodnotu.

Server me pise:
Server started on 'bobisek' port 2593.
Monitoring IP '192.168.164.158'.

coz je ma vnitrni adresa. Vedel by nekdo kde je zakopany pes? Dik za kazde info.

Mr.Gespant

Promin za off topic, ale prave se pokousime rozjet UO na gamezone... Mostock rozjizdi skriptovani a podle toho co pises tak do toho taky trochu vidis ( ja vubec... :-)) ). Kdybys nam chtel pomoc tak prosim kontaktuj Mostocka (ICQ 210395922)... diky moc
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

BlackSUN

Nevim jak přesně je co nastavený v kLfREE, ale viděl bych to právě tak, že tvému serveru vadí to, že neví, že je na veřejný ip. Možná nějaký problém s překladem někde.

Mostock

Citace: "Mr.Gespant"Promin za off topic, ale prave se pokousime rozjet UO na gamezone... Mostock rozjizdi skriptovani a podle toho co pises tak do toho taky trochu vidis ( ja vubec... :-)) ). Kdybys nam chtel pomoc tak prosim kontaktuj Mostocka (ICQ 210395922)... diky moc

haleluja vole dekuj bohu ze sem takovej paranoik a zalohuju (ackoliv taky sklerotik a malem sem to CD nenasel) nasel sem totiz moje starsi scripty kde mam vytvorenej exp sysytem, rady povolani , omezeni a pod...
tudis defakto by stacilo k takovemu obyc hrani jen rozmitit NPC do sveta..

tudis kdo se hlasi a helpne mi??
´Neill : T´elc  please say something
T´elc : Indeed

Dmitrij

Citace: "Mostock"...
Sem asi puntickar, ale chybi mi tu podstatna informace: na jakym emulatoru to chces rozjet?  8)
RunUO, Sphere, POL?
Bobisek asi jede na sphere (coz je mezi nama pekna sr*** - teda... nic proti... o mrtvych jen v dobrym)  :wink:

Mr.Gespant

ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

psm

cao nestiham, jenom jsem zahledl ze se neco pokousite zprovoznit na gamezone??? ;)

jsem zahledl neco jako http://www.uox3.org/ pro linux.. ;))

Goodmen

Co to kdo to, to je ale nahoda jak blazen.

Zrovna dneska prisla rec na UO u mne ve skole, aniz bych neco vedel o tomto threadu zde ve foru :P .

Proste jsem s par kamosema hral jednu gamesu po netu a prisla tak rec na on-line hry a samozrejmne i na UO, a ten jeden kamos rika ze UO nikdy nevidel a ze ani nevi jak UO vypada. Natoz dalsiho kamose z toho malem trefil šok, ze nezna takovou klasiku v on-line hrani jakou UO  je :roll: ,  on totiz delal na nejakem serveru GameMastera a hlavnoho scriptera, mam dojem ze rikal ze se ten server jmenoval nejak Antoria nebo tak nejak(a pokazde kdyz na toto tema prijde, tak od nej slysim ze jim server moria ukradnul nejake scripty), ale to uz je od tematu.

No a tak dalo slovo slovo a v pondeli se jde na OU, ze mu ji ukazem, takze akorat vybrat nejakej shard (podle vseho teda bud moria a nebo nejakej endor).

No a hle, prijdu dom, juknu na forum a co nevidim, na nasem gameserveru pobezi taky UO. Jak uz jsem nekde psal (mam pocit ze na foru na gameserveru), UO jsem moc nehral, no tak doufam ze neni pozde zacit ted :)

Bobisek

Programuji pro Manawydan (RunUO - http://www.manawydan.cz), pak jsem skriptil pro DP2, ted uz jen dodelavam par blbosti (Sphere 55iR3 tusim).

Pokud rozjet, tak nejlepe na RunUO. To ale neni pro Linux bo .NET framework. Nicmene je to dost verna kopie OSI, takze vyvazeny system...

Spise by me bodlo kdyby nekdo me mohl poradit a nebo rici nepujde to nikdy. Zrejme to bude tim ze server vidi moji privatni adresu a ne verejnou, ale zase je to NAT 1:1. V tomhle trosku plavu.

Mostock

takze : protoze cas scriptu uz mam hotovou  ovsem vsecko ve staricke sphere 0,55i  a defakto by stacilo jen vyresit  obsazeni sveta NPC  tak vsici potencionalni pomocnici se muzou hlasiit u me n aICQ  210395922

ja se vyznam trochu ve sfere ale to je tak vse pokud nekdo ma zajem a umi i v jinem emulatoru nebudu proti :)
muj  plan je neco ve smyslu draciho doupete (ovsem dost omezene protoze ja zas tak skvelej scripter nejsem :D)

dosavadne hotovo
-rasy
-povolani
-exp system
-class omezeni
-skilly
-weapon a armor omezeni na rasy a povolani
(teda pokud je to dorej save a nezazalohoval jsem neco jineho)

P.S sem se vratil z kokoszu takze jestli z toho vyjde nakej paskvil tak vite proc :)))
´Neill : T´elc  please say something
T´elc : Indeed

Mostock

bobisek : prave ten net framework me dost odrazuje sem linej si  ho instalovat a pod  navic Osi  me nidky nak nebavilo (skoda :) )
´Neill : T´elc  please say something
T´elc : Indeed

Bobisek

Citace: "Mostock"bobisek : prave ten net framework me dost odrazuje sem linej si  ho instalovat a pod  navic Osi  me nidky nak nebavilo (skoda :) )

Moznosti koule a runuo jsou naprosto odlisne, ale zas tak na tom nezalezi. Delat shard je beh na dlouhou trat a navrhnout vyvazeny system je tez celkem problem. RunUO je nyni pod vlajkou opensource, coz byl asi nejvetsi darek pod stromeckem.

Poradite me na koho bych se mel obratit s problemem co mam?

Magus

Citace: "Goodmen"Co to kdo to, to je ale nahoda jak blazen.

Zrovna dneska prisla rec na UO u mne ve skole, aniz bych neco vedel o tomto threadu zde ve foru :P .

Proste jsem s par kamosema hral jednu gamesu po netu a prisla tak rec na on-line hry a samozrejmne i na UO, a ten jeden kamos rika ze UO nikdy nevidel a ze ani nevi jak UO vypada. Natoz dalsiho kamose z toho malem trefil šok, ze nezna takovou klasiku v on-line hrani jakou UO  je :roll: ,  on totiz delal na nejakem serveru GameMastera a hlavnoho scriptera, mam dojem ze rikal ze se ten server jmenoval nejak Antoria nebo tak nejak(a pokazde kdyz na toto tema prijde, tak od nej slysim ze jim server moria ukradnul nejake scripty), ale to uz je od tematu.

No a tak dalo slovo slovo a v pondeli se jde na OU, ze mu ji ukazem, takze akorat vybrat nejakej shard (podle vseho teda bud moria a nebo nejakej endor).

No a hle, prijdu dom, juknu na forum a co nevidim, na nasem gameserveru pobezi taky UO. Jak uz jsem nekde psal (mam pocit ze na foru na gameserveru), UO jsem moc nehral, no tak doufam ze neni pozde zacit ted :)

No, já taky nikdy nezkoušel UO, viděl jsem jen screeny  :oops:

Mostock

Citace: "Bobisek"

Moznosti koule a runuo jsou naprosto odlisne, ale zas tak na tom nezalezi. Delat shard je beh na dlouhou trat a navrhnout vyvazeny system je tez celkem problem. RunUO je nyni pod vlajkou opensource, coz byl asi nejvetsi darek pod stromeckem.

Poradite me na koho bych se mel obratit s problemem co mam?
Ani me nenapadlo delat shard na profi urovni na to nemam cas ani energii chtel sem jen tak neco pro nas .. u ceho by byla zabava  :wink:

nehlede na to ze rozdil mezi RunUO a kouli my vysvetlovat nemusis :)
´Neill : T´elc  please say something
T´elc : Indeed

BlackSUN

Citace: "Bobisek"Poradite me na koho bych se mel obratit s problemem co mam?

Na nekoho z rady, nejlepe Tichy ci Dedic, pripadne neradni Skudlik.