něco mi mění nastavení pošty

Založil hafca, Leden 23, 2006, 09:46:45 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

hafca

Pravidelně se mi stává, že se mi změní nastavení POP3, SMTP a další nastavení pošty. V POP3 a SMTP se mi objeví místo správných údajů jen 127.0.0.1. V názvu účtu se mi přidá k původnímu ještě jednou to samé, oddělené #. Taky se zaškrtne položka Serve požaduje ověření.
Avast nic nehlásí, Kerio taky nic, Adware a Spybot - Search & Destroy mi gratulují, že se nic nenašlo.
Nemá někdo představu kterej hajzlík by to mohl být?

Dík za tipy hafca

Karfik

Citace: "hafca"Pravidelně se mi stává, že se mi změní nastavení POP3, SMTP a další nastavení pošty. V POP3 a SMTP se mi objeví místo správných údajů jen 127.0.0.1. V názvu účtu se mi přidá k původnímu ještě jednou to samé, oddělené #. Taky se zaškrtne položka Serve požaduje ověření.
Avast nic nehlásí, Kerio taky nic, Adware a Spybot - Search & Destroy mi gratulují, že se nic nenašlo.
Nemá někdo představu kterej hajzlík by to mohl být?

Dík za tipy hafca
:cry: Avast mi nikdy nic nenahlasil, ale s tim hajzlikem ti garantuju ze ja to nebyl. :wink:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

jedjisch

Za to muze prave avast, nebo nejaky jiny soft, ktery by mel kontrolovat maily... proti virum nebo tak :) 127.0.0.1 je ip tveho pocitace - localhost

Citace: "jedjisch"Za to muze prave avast, nebo nejaky jiny soft, ktery by mel kontrolovat maily... proti virum nebo tak :) 127.0.0.1 je ip tveho pocitace - localhost
imho je to soft ,kterej brani proti tzv. hijack( "unos" ) utokum a mysli si ,ze localhost je "spravny" nastaveni...mozna je to spybot nebo taky neco jinyho

jedjisch

Avast nepouzivam, takze netusim, jen mi to prislo nejpravdepodobnejsi ;)

BlackSUN

Citace: "fstembera"
Citace: "jedjisch"Za to muze prave avast, nebo nejaky jiny soft, ktery by mel kontrolovat maily... proti virum nebo tak :) 127.0.0.1 je ip tveho pocitace - localhost
imho je to soft ,kterej brani proti tzv. hijack( "unos" ) utokum a mysli si ,ze localhost je "spravny" nastaveni...mozna je to spybot nebo taky neco jinyho

A jéje... Tady je někdo zase až moc chytrej.


Obecně je to nějakej proces, kterej si přesměroval posílání mailů přes sebe. S avastem zkušenosti nemám, ale AVG se přesně takto chová. Nastaví ip na localhost, jednotlivé pop3 schránky odliší odesílaným portem, smtp pak dalším jiným portem. Avast se možná bude chovat stejně. Nic jiného než právě antivir a kontrola mailů by to být nemělo.

Citace: "BlackSUN"A jéje... Tady je někdo zase až moc chytrej.
OT: ja vim ,ty ses genialni :wink:
Citace: "BlackSUN"
Obecně je to nějakej proces, kterej si přesměroval posílání mailů přes sebe. S avastem zkušenosti nemám, ale AVG se přesně takto chová. Nastaví ip na localhost, jednotlivé pop3 schránky odliší odesílaným portem, smtp pak dalším jiným portem. Avast se možná bude chovat stejně. Nic jiného než právě antivir a kontrola mailů by to být nemělo.
me se to s avastem ani avg nikdy nestalo(nepouzivam OE)
u me antivir "nasloucha" portum 25 a 110 (skoda ,ze ne 443 a 587)
...asi je to otazka nastaveni...

BlackSUN

Citace: "fstembera"
Citace: "BlackSUN"
Obecně je to nějakej proces, kterej si přesměroval posílání mailů přes sebe. S avastem zkušenosti nemám, ale AVG se přesně takto chová. Nastaví ip na localhost, jednotlivé pop3 schránky odliší odesílaným portem, smtp pak dalším jiným portem. Avast se možná bude chovat stejně. Nic jiného než právě antivir a kontrola mailů by to být nemělo.
me se to s avastem ani avg nikdy nestalo(nepouzivam OE)
u me antivir "nasloucha" portum 25 a 110 (skoda ,ze ne 443 a 587)
...asi je to otazka nastaveni...

Jo, to je druhej přístup, odchytávat komunikaci na portech. AVG umí oboje.

Don Martinez

IMHO to Avast rozhodně není, používám Outlook 2002 a Avast 4.6 a žádný podobný problém jsem s ním neměl.

BlackSUN

Citace: "Don Martinez"IMHO to Avast rozhodně není, používám Outlook 2002 a Avast 4.6 a žádný podobný problém jsem s ním neměl.

Prej rozhodně...

To, že to máš "nějak" nastavený neznamená, že to avast být nemůže. Já s ním zkušenost mám veškerou tu, že sem ho párkrát dával při instalaci kámošům jako antivir zdarma, ale ti fakt poštu přes pop3 nemají, takže sem to ani nezkoumal.

Radekb

Jednomu memu znamemu se to ted taky takto zmenilo. Avast IMHO v aktualni verzi zachytava porty, takze tim by to snad byt nemelo. Tento tyden to budu resit tak pripadne sdelim sve poznatky.

hafca

Zkusil jsem v Avastu odinstalovat hlídání pošty a zatím to neudělalo. Jenže se to objevuje nějak náhodně, tak uvidím co to udělá během pár dní.

Don Martinez

Citace: "hafca"Zkusil jsem v Avastu odinstalovat hlídání pošty a zatím to neudělalo. Jenže se to objevuje nějak náhodně, tak uvidím co to udělá během pár dní.
Hrabal jsi do nastavení toho rezidentního štítu?

hafca

To sem zkoušel, ale nějak to nebylo ono. Nakonec jsem dal odinstalovat a tam je možnost změna. V tý jsem odstranil ty věci pro poštu a další co nepotřebuju. Zbyl mi tam jen Webový štít a Standartní štít. Tak uvidím co to bude dělat.

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!!