zaslání zprávy na IP adresu + LDAP

Založil Zemu, Červen 06, 2006, 08:51:01 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Zemu

ahoj,
jde něco takového v rámci KlFree jako je zaslání zprávy na někoho jen pomocí jeho IP adresy?

tom712

Citace: "Zemu"ahoj,
jde něco takového v rámci KlFree jako je zaslání zprávy na někoho jen pomocí jeho IP adresy?
No to těžko :-)

Ale všichni členové mají email. Můžeš si je najít v LDAPu.

Zemu

proč ten úsměv?
něco jako "net send xxx.xxx.xxx.xxx" přece funguje v rámci určitých sítí,ne?

tom712

Citace: "Zemu"proč ten úsměv?
něco jako "net send xxx.xxx.xxx.xxx" přece funguje v rámci určitých sítí,ne?
Porty 135-139 jsou v síti Klfree blokované. Takže přes net.exe to nepošleš  :(

Ale docela by me zajimalo k cemu by ti tohle bylo?

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

DrJ3kyll

Neexistuje neco univerzalniho, na druhe strane musi byt vzdy "neco", co bude na zpravy cekat - naslouchat - a zpravu odchyti a zpracuje (zobrazi). Pro jednoduche psani zkus pouzit IRC (ww.irc.cz - server je u nas na adrese goldheart.klfree.net). Zalezi, k cemu to chces pouzit.

Medwyn

Jeste ze to nejde.
Alespon jsou pocitace clenu ochraneny pred spamovani chtivym hangmanem.

Hangman

Medwyn: Co proti mě máš??? Já tě snad spamuju nebo co? Já o to zájem nemám. :evil:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Medwyn

eh, jsem se prekouk :)

Mel jsem zafixovano, ze jsi to tema zalozil ty.
Kazdopadne nic tak zasadniho proti tobe nemam, aspon se snazis radit. Ale obcas me tvoje prupovidky stvou. Vim, nikdo me nenuti to cist... ;)

Hangman

Mě totiž nevadí když do mě rejpneš za něco co jsem napsal, ale vadi když mi někdo spojuje s něčím jiným :D  Každý udělá chybičku :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Zemu

tak vam panove dekuji za reakce  :D
a k cemu by mi to bylo? ted to k nicemu neptrebuju, jen me to zajimalo, kdybych si chtel treba s nekym "pokecat" v ramci site a nemam na nej ICQ..
nemusite se bat, nehodlam spamovat   :wink:

jeste jednou dik

tom712

Citace: "Zemu"tak vam panove dekuji za reakce  :D
a k cemu by mi to bylo? ted to k nicemu neptrebuju, jen me to zajimalo, kdybych si chtel treba s nekym "pokecat" v ramci site a nemam na nej ICQ..
Veškerá komunikace se děje server-klient.
Pokud u toho člověka neběží server "něčeho" kecacího, nebo pokud se on na nějaký nepřipojuje tak máš prostě smůlu.

Když na někoho nemáš ICQ tak bude nejlepší mu poslat email. Email mají všichni členové a můžeš si ho snadno zjistit. (teda záleží na tom jak definuješ slovo snadno)

A pokecat v rámci sítě si pak můžete třeba na irc.klfree.net... ale zase, musíte se tam oba nejdřív připojit.

Zemu

tak si uz nejakou chvili lamu hlavu, jak se da "snadno" sehnat email na konkretniho cloveka (rep.konkretni IP adresu), aniz bych se musel dotazovat nekoho z adminu...a ne a ne na to prijit...help me pls

Medwyn

jde to pres LDAP server, jak ho presne nastavit nevim :)

Zemu

..diky za radu...  :roll:
nekdo dalsi? vemte prosim v potaz, ze jsem naprostej amater...