Main Menu

FTP server

Založil sadilek78, Únor 19, 2007, 06:00:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

sadilek78

Prosim o radu,  nainstaloval jsem CesarFTP a zalozil ucet a pridelil heslo pro pripojeni. Vzdy kdyz se chce otec pripojit tak v hlaseni vidim   
jak se loguje vse OK ale jeho to vyhodi s hlaskou ze server je asi mimo provoz. Jenze kdyz to udelam ja u sebe na PC v TC tak se tam dostanu ale kdyz to dam do firefoxu tak mam stejnou hlasku jako on. Nemuze to byt IP adresou zadanou v firewalu pro FTP server?? jaka se tam zadava verejna IP nebo ta z klfree?? Diky moc Michal


scorpio

Citace: sadilek78 kdy Únor 19, 2007, 06:00:33 ODPOLEDNE
Prosim o radu,  nainstaloval jsem CesarFTP a zalozil ucet a pridelil heslo pro pripojeni. Vzdy kdyz se chce otec pripojit tak v hlaseni vidim   
jak se loguje vse OK ale jeho to vyhodi s hlaskou ze server je asi mimo provoz. Jenze kdyz to udelam ja u sebe na PC v TC tak se tam dostanu ale kdyz to dam do firefoxu tak mam stejnou hlasku jako on. Nemuze to byt IP adresou zadanou v firewalu pro FTP server?? jaka se tam zadava verejna IP nebo ta z klfree?? Diky moc Michal

A copak to udela kdyz se i otec zkusi pripojit pres TC ?

V IE[5-7] (ale ve Firefoxu nevim nevim) je syntaxe pro pristup na FTP server :

ftp://uzivatel:heslo@jmeno_nebo_ip/

Nezbyva nez to zkusit ... a mozna i s tim Internet Explorerem ... FF je nekdy "moc chytry" :o
-- by Scorpio ---

SPM

Mno ono vůbec je lepší na nějaké to větší používání FTP si pořídit FTP klienta (TC a další) než internetový prohlížeč... To mi přijde jako taková nouzovka...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

scorpio

Citace: SPM kdy Únor 19, 2007, 07:24:11 ODPOLEDNE
Mno ono vůbec je lepší na nějaké to větší používání FTP si pořídit FTP klienta (TC a další) než internetový prohlížeč... To mi přijde jako taková nouzovka...

Nezbyva nez souhlasit.
Me se jako klient osvedcil TC a nebo FileZilla, a jako FTP server pouzivam FileZilla server.
-- by Scorpio ---

sadilek78

Diky  scorpikovi

ten tvar ftp://uzivatel......  ten funguje i FF 

moc diky problem vyresen....

michal


scorpio

Citace: sadilek78 kdy Únor 19, 2007, 10:19:44 ODPOLEDNE
Diky  scorpikovi
ten tvar ftp://uzivatel......  ten funguje i FF 
moc diky problem vyresen....
michal

Tak super, diky za potvrzeni ;D
-- by Scorpio ---

BlackSUN

No a aby se to teda rozlousklo, bylo to patrně tim, že máš zakázaný anonymní přístup na ftp.

scorpio

Citace: BlackSUN kdy Únor 19, 2007, 10:42:59 ODPOLEDNE
No a aby se to teda rozlousklo, bylo to patrně tim, že máš zakázaný anonymní přístup na ftp.

Což je patrně i účel, když otci zakládal uživatelské jméno s heslem.
-- by Scorpio ---

moon

Citace: scorpio kdy Únor 19, 2007, 06:09:27 ODPOLEDNE

V IE[5-7] (ale ve Firefoxu nevim nevim) je syntaxe pro pristup na FTP server :

ftp://uzivatel:heslo@jmeno_nebo_ip/

Toto NENÍ syntaxe Exploreru nebo jiného prohlížeče, toto je normovaná URL!!!
FTP klient ji používá taky, jenom ji někdy vytváří ze zadaných údajů a tak není potřeba ji vyplňovat ručně

to SPM:
Kvalitní browser bych nenazýval "nouzovkou" (MSIE NENÍ kvalitní browser)

SPM

Citace: moon kdy Květen 31, 2007, 09:50:53 ODPOLEDNE
to SPM:
Kvalitní browser bych nenazýval "nouzovkou" (MSIE NENÍ kvalitní browser)

Já ano. Například v Opeře jsem si ani nějak nevšim, že by šel provést upload, označit víc souborů najednou nemožné, stáhnout celou složku taky nejde a o nějaké synchronizaci nebo něčem podobném si mohu nechat jenom zdát... Nevím, ale přijde mi, že opravdoví FTP klienti (ať už total commander nebo něco only ftp klient) jsou o něčem jiném.
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.