problemy s VPN (PPTP)..

Založil psm, Květen 15, 2007, 09:00:11 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

psm

zdravim,
cca. tak pred tydnem (dvema) mi prestala fungovat vpn-ka do prace, pouziva to pptp, gre a podobny hruzy, od jinych provideru na jinych pocitacich to funguje bez problemu, pripojuju se na vkd, natovano pres snat7.klfree.cz. nedelaly se nejake zmeny?
joo a jinak se to celkem dobre ladi.. ;) a nepiste mi pls. at si preinstaluju windows  nebo at pouzivam neco jineho.. O0

scorpio

Citace: psm kdy Květen 15, 2007, 09:00:11 ODPOLEDNE
zdravim,
cca. tak pred tydnem (dvema) mi prestala fungovat vpn-ka do prace, pouziva to pptp, gre a podobny hruzy, od jinych provideru na jinych pocitacich to funguje bez problemu, pripojuju se na vkd, natovano pres snat7.klfree.cz. nedelaly se nejake zmeny?
joo a jinak se to celkem dobre ladi.. ;) a nepiste mi pls. at si preinstaluju windows  nebo at pouzivam neco jineho.. O0

Ano, zhruba před týdnem se (dočasně) odstavila Gate a jede místo ní Maggie.
Pokud jsi měl něco speciálního na Gate, tak to na Maggie asi nebude pokud to nebylo v dokumentaci.
-- by Scorpio ---

psm

#2
aha, no urcite nic specialniho pro me tam nebylo, drive na to byly potreba moduly:

  ip_conntrack_pptp
  ip_conntrack_proto_gre
  ip_nat_proto_gre
  ip_nat_pptp

netusim jak je to ted, uz jsem si s nicim takovym nehral ani nepamatuju, muze se nekdo podivat zda tam jsou a nebo ne?  ;)

scorpio

Ptal jsem se už včera.

Ty PPTP moduly na Maggie nejsou, a prý nebyly ani na Gate, protože prý byly nějaké nespolehlivé.
Protože nevím jak/co hledat tak se nemůžu podívat sám ::)
-- by Scorpio ---

psm

tak sup sem s lsmod a cat /proc/kallsyms z noveho a stareho gate.. ;) a uvidime kdo keca ;)  O0

scorpio

Požadovaná data z Gate i z Maggie máš v mailu podle ISka ...
-- by Scorpio ---

belgarat

bacha, contrack_pptp jsem na gate vypnul asi pred 2 lety, kdyz se zjistilo ze SPATNE premapovava cisla portu. Takze zmenou firewallu to asi neni ... GRE mozna, nejsem si jisty zda jsem to na maggie vubec prekladal; zkontroluju vecer.