VKD zarušení ?? (amatér)

Založil oneill, Prosinec 11, 2007, 04:39:10 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

oneill

No četl jsem si tady jeden článek o zarušení u přípojného bodu VKD. Upřímě moc jsem tomu nerozuměl je to na mě nějak moc odborný. Já jsem taky připojen na node VKD a upřímě rychlost nic moc(občas - spíš často nenaběhne ani tak nenáročná věc jako icq a ani stránky nejdou prohlížet). Často mívám velkou ztrátu paketů, signál mám jeden z nejslabších (a to i když bych přepnul na level Higest). Navíc stačí když pohnu parabolou dva centimetry na jakoukoliv stranu tak ztratím signál (proto po velkém větru lítám po balkoně jako starej fotr a ladím signál). Já jaké jsou možnosti - rád si stáhnu programy na testování (pokud se mi je povede stáhnout) - rád vyzkouším jakékoliv rady (jenom uvažte že jsem amatér vážně tomu moc nerozumím)





btw. vysílám na kanálu pět a v zorném poli mám hromadu jiné (ne klfree) havěti.
oje IP je 10.102.34.7

Tom733

1. predelat drzak anteny
2. zabit toho kdo povolil takovehle pripojeni
3. stahnout Netstumbler
4. poslat spravci AP log z mereni
5. zahodit bezdrat a pripojit se na optiku
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

oneill

No tak první bod bych zvládnul (táta je kutil a prosadit tady něco co není "samodomo" je vcelku těžký - ale jo to by šlo)

Zabít toho kdo to povolil .. ... no svýho času to bylo dobrý připojení (než se zvýšil počet všeho tady v okolí) - bylo to dobrý řešení pro mě jakožto jedinýho člověka v baráku co to chtěl

Pokud bude správce reagovat tak mu nějaká ta měření pošlu

No a ten poslední bod asi nebude nic jednoduchýho (a taky hlavně nic levnýho)


oje IP je 10.102.34.7

oneill

#3
BTW tak ten netstumbler je mi nanic.. nefunguje mi a na netu jsem si přečet že je kompatibilní jenom s integrovanýma wi-fi kartami a ne s ovislnikem WL 1120

Pak mě ještě napadlo aktualizovat software ale naposled když jsem to zkoušel nedokázal se nový software připojit do sítě.... tak jsem tam raději vrátil ten starý
oje IP je 10.102.34.7

Tom733

tak nejak jsi signal musel merit pri prvnim pripojeni, to je ostatne podminka pro pripojeni.... tak stejnym zpusobem koukni ted co se zmenilo
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

oneill

No jestli se dobře pamatuju tak před připojením ke mě přišel jeden člen ... změřil mi signál notebookem.... řekl že to bude možné a pak jsem už jenom nakoupil HW, podle návodu to zprovoznil. Když jsem měl problémy tak jsem správci posílal okno s příkazem tracert na ztrátu paketů. Nic víc....
oje IP je 10.102.34.7

BlackSUN

Tome, tady v okolí VKD je víc takovýchhle zázračných přípojek. Například K. Tomana tušim 829 nebo 830, ted nevim přesně, dvě panelovky ve dvou bytech nad sebou.. pak o vchod dál krabice z mikrovlnky.. na tu už sem upozorňoval několikrát.. atd atd.. :-)

Tom733

Citace: oneill kdy Prosinec 12, 2007, 07:53:56 DOPOLEDNE
No jestli se dobře pamatuju tak před připojením ke mě přišel jeden člen ... změřil mi signál notebookem.... řekl že to bude možné a pak jsem už jenom nakoupil HW, podle návodu to zprovoznil. Když jsem měl problémy tak jsem správci posílal okno s příkazem tracert na ztrátu paketů. Nic víc....

v tom pripade se obrat na toho clena, ktery te pripojoval....
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

SPM

Citace: oneill kdy Prosinec 11, 2007, 09:09:12 ODPOLEDNE
No a ten poslední bod asi nebude nic jednoduchýho (a taky hlavně nic levnýho)

Tak optiku by si neplatil... největší omezení v tomhletom je asi vyběhat si povolení na všech těch barákách, až k tobě, kudy by šel ten kabel protáhnout...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

oneill

NO což o to - naproti přes ulici myslím něco mají.....  (nicméně ten panelák má 11 pater a náš barák jenom 4)



Já za to nemůžu že tomu tak nerozumim .. kdyby mi řekli dřív že to je blbý tak bych si to nedal ne?
Ten týpek co mi to proměřoval ... toho poslal správce :-)

Btw: Znáte teda aspoň nějakej prográmek na to proměření kterej by šel na ovis wl 1120??
oje IP je 10.102.34.7

oneill

oje IP je 10.102.34.7

tom712

Citace: oneill kdy Prosinec 12, 2007, 03:19:10 ODPOLEDNEBtw: Znáte teda aspoň nějakej prográmek na to proměření kterej by šel na ovis wl 1120??
S ovisem 1120 máš smůlu, ten nedokáže měřit signál.
Podívej se sem https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NodeVasickova na kontakt a domluv se s místním správcem.

Technická realizace určitě půjde nějak vymyslet. Optický převěs se zarušit nedá.

oneill

ok mrknu na to :-) ale nezanevřete na mě.. jak se znam tak se určitě eště na něco zeptam
oje IP je 10.102.34.7

oneill

Jo tak jsem se na to poptal přeptal.... zjistil jsem že vedle ve vchodu je paní která se na to již ptala (takže vlastně stejný dům .. aspoň už jsme dva)...

A NÁŠ DOMOVNÍK PRÝ NECHCE O ŽÁDNÝCH NATAŽENÝCH KABELECH ANI SLYŠET. Je mi líto že tak skvělá věc musí skončit na aroganci takových lidí. Což mě bohužel nutí nadále rušit naší drahou síť špatným připojením. (nebojte higest nepoužívám )
oje IP je 10.102.34.7

tom712

Citace: oneill kdy Prosinec 12, 2007, 05:52:19 ODPOLEDNE
A NÁŠ DOMOVNÍK PRÝ NECHCE O ŽÁDNÝCH NATAŽENÝCH KABELECH ANI SLYŠET.
Tak když se mu nelíbí dráty tak musíš najít bezdrátový řešení ;-)

A já náhodou vim že ve skladu se nám válí optický pojítka. Na takovou vzdálenost jako jsi ty, nádhera.
Najdi v baráku pár dalších lidí co by se ke klfree chtěli připojit a když vás bude dost tak FSO dostanete. Nejlepší by bylo domluvit se osobně a nějak to vymyslet. Zkus se někdy v pondělí večer zastavit ve skladu Sdružení. Na stránkách najdeš kde je.