Doporučený hardware pro připojení do bezdrátové sítě Klfree

Založil K5, Srpen 25, 2004, 06:07:55 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

Milí žadatelé o připojení, preferujte ve svých úvahách jak se připojit "hardwareový access point" (v podstatě media konvertor ethernet-Wi-Fi, čili bridge) před jiným řešením (karta v PC, USB bazmek, něco ještě strašnějšího).

HW AP:
Ovislink WL-1120 - osvědčené laciné řešení na krátké vzdálenosti v nepříliš zarušeném prostředí
D-LINK DWL900AP+ - o chlup dražší hw ap s podstatně větší citlivostí D-Link je sice výborný na velké vzdálenosti, ale uprostřed Kladna se dnes moc neosvědčuje

Na otázku proč se držet výše uvedeného hw, když jistě existuje spousta jiných možností: až budete volat o pomoc, s výše uvedeným hardwarem jsme vám schopni poradit "naslepo" po telefonu. S čímkoli jiným budete mít smůlu.

Dále: nerozumím tomu, poraďte KDE a CO koupit. Možností je hafo, jednou z nich je nakoupit reálně nebo virtuálně ve firmě www.inwifi.cz tyto komponenty:

  • anténa YaGi Zach
  • pigtail mezi anténu Zach a wi-fi zařízení
  • hw ap Ovislink nebo D-LINK
tři věci, na kterých není co poplést. V krámě se satelitní technikou (na Kladně jich taky pár máme) si pak kupte vhodný držák na přidělání antény na střechu.

Nakupovat lze samozřejmě i jinde, ale já mám osobní zkušenost právě s tímto prodejcem.

Nenik

Citace: "K5"V krámě se satelitní technikou (na Kladně jich taky pár máme) si pak kupte vhodný držák na přidělání antény na střechu.

BTW: Ja jsem koupil vyborny drzak na antenu v Baumaxu za 229,- Maji tam jak "zahnutou trubku" s jednou plackou na 4 srouby, tak "plechove Ucko a plastova trubka". Poridil jsem Ucko, ktere bez problemu nese moje 21dBi sitecko...

A ten D-Link, jak ten dokaze stahnout vykon?
inwifi pise, ze nejmene 10dBm, navic regulace vykonu nefunguje v rezimu client.... Tak jak to je?

flashx

Citace: "Nenik"
Citace: "K5"V krámě se satelitní technikou (na Kladně jich taky pár máme) si pak kupte vhodný držák na přidělání antény na střechu.

BTW: Ja jsem koupil vyborny drzak na antenu v Baumaxu za 229,- Maji tam jak "zahnutou trubku" s jednou plackou na 4 srouby, tak "plechove Ucko a plastova trubka". Poridil jsem Ucko, ktere bez problemu nese moje 21dBi sitecko...

A ten D-Link, jak ten dokaze stahnout vykon?
inwifi pise, ze nejmene 10dBm, navic regulace vykonu nefunguje v rezimu client.... Tak jak to je?

Zalezi na revizi a firnware muj to treba umi je to revize c2 firmware 3.02
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

K5

Další doporučení:

www.jimaz.cz

prodávají Zachy a vyrábějí i potřebné pigtaily na přání

jo

Yagi = druh antény, která se hodí na kratší vzdálenosti.

Orientační ceny antén yagi, které vyrábí firma Zach, podle ceníku Jimazu:
"Supermini" - 5.5dB - 595 Kč
"Mini" - 6.5dB - 825 Kč
"Akorát" - 11dB - 1 100 Kč
"Super" - 13.88dB - 1 495 Kč

belgarat

Davejte to do TWiki, prosim. Forum je sice jednoduche na nastaveni, jenom sebevrah v nem ale udrzuje dokumenty.

https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/WebHome

psm

svato nesnaz se ovlivnovat lidi at pouzivaji jeden nastroj, nech je vybrat si co se jim pouziva lepe.. ;) to ze twiki pouzivaji 3 z fortune500 spolecnosti jeste neznamena ze je to lek na vsechno, specialne ta klfree....  :lol:  :roll:

belgarat

OK - pouzivejte co chcete. Na IRCku se prece taky skvele hledaji informace.

Stejne jako 640 kByte staci pro vsechny se i do redakcniho systemu da nacpat vsechno - i kdyz je delany spise na konverzaci a informace, ktere zastaraji a stanou se historii nez na hypertextovou knihovnu ve ktere se da rychle najit tema.

psm

blablabla.. copak by se z tohozo topicu asi dalo pouzit v twiki, krome casti prvniho prispevku k5? trochu soudnosti by neskodilo!!!

belgarat


jo


K5

ceny se pořád mění, ale řekl bych, že ve prospěch kupujícícho...

Tom733

Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

jo

Napis sem prosim par osvedcenych typu + kde a priblizne za kolik koupit.

BlackSUN

Citace: "Tom733"Dovolim si pripomenout, ze spravci AP nedovoluji pripojeni na plechovky, pendreky a panelove anteny !

Podminkou je uzce smerova antena s hlavnim vyzarovacim uhlem do 20 stupnu !!!

Ale ze povoli pripojeni dvou bytu nad sebou kazdy svoji antenou to asi nikoho moc nepali :-))