Změny ve směrování + možné výpadky (článek z 24. 02. 2009)

Založil VSJ, Březen 01, 2009, 04:39:30 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Pod uvedeným článkem není diskuse a v "novinkách" taky nic, tak se ptám tady.

Zajímalo by mě, zda v článku avizované změny už byly dokončeny ? Pokud ne, existuje nějaký harmonogram provádění změn, resp. dá se určit, ve kterých částech se změny zrovna provádějí a zda v "mé" části sítě klfree.net mohou být výpadky (ven do internetu) způsobeny právě těmito změnami ? Máme (5 členů na stejném node) problémy s internetem, chci nejprve vyloučit možnost, že to souvisí se změnami ve směrování provozu v klfree...

Díky, VSJ

belgarat


VSJ

Citace: belgarat kdy Březen 01, 2009, 05:20:50 ODPOLEDNE
Co to znamena 'problemy s internetem' ?

Na slušnou otázku slušná odpověď: střídavě neuvěřitelně pomalé spojení, občas vypadávající, občas nejdoucí vůbec (někdy nejde spojení na node, někdy jde, ale dál do internetu to už nejde; tedy viděno z pohledu uživatele - ping, tracert a spol.). Ale to tady nechci řešit. Ptal jsem se na něco jiného...  :)

Belerby

Citace: VSJ kdy Březen 01, 2009, 04:39:30 ODPOLEDNE
Zajímalo by mě, zda v článku avizované změny už byly dokončeny ?
Pokud ne, existuje nějaký harmonogram provádění změn, resp. dá se určit, ve kterých částech se změny zrovna provádějí a zda v "mé" části sítě klfree.net mohou být výpadky (ven do internetu) způsobeny právě těmito změnami ?
Máme (5 členů na stejném node) problémy s internetem, chci nejprve vyloučit možnost, že to souvisí se změnami ve směrování provozu v klfree...

Díky, VSJ

Poporade
1) Ne (nejsou dokonceny)
2) Ne (probihaji jak ma kdo volnou chvili), Ano (poznat to jde)

Kdyby u vas nekdo rozbil smerovani, tak ti to pravdepodobne nepojede vubec :-) pokud by to nejelo tedy pres nejakou horsi zalohu...
spis ale bude problem jinde
Pij beer, at je meer *22*

VSJ

Citace: Belerby kdy Březen 01, 2009, 06:24:43 ODPOLEDNE
Poporade
1) Ne (nejsou dokonceny)
2) Ne (probihaji jak ma kdo volnou chvili), Ano (poznat to jde)

Kdyby u vas nekdo rozbil smerovani, tak ti to pravdepodobne nepojede vubec :-) pokud by to nejelo tedy pres nejakou horsi zalohu...
spis ale bude problem jinde

OK, momentálně to chvilkami nejede vůbec, chvilkami s výpadky (já jsem teď připojený z práce). Rozbití směrování sice "u nás" nepředpokládám, ale kdo ví. Budeme tedy raději čekat na oznámení o dokončení změn. Předpokládám, že o tom vyjde článek na www.klfree.net. Pak teprve bude mít smysl řešit další věci "u nás" s místními správci...

Moc díky za info, Jirka VSJ

belgarat

prave ze ne -- pokud jde o vypadek mezi AP a Tvou stanici, to muzes resit ihned: nema se to stavat vubec, a zmeny ve smerovani jsou mezi AP a centrem site, takze jde o nezavisle problemy.

Co se tyce vypadku ve smerovani (tzn. dopingnes na AP ale ne dal), tak si zkus udelat pozorovani - pingej na:
- eastgate.klfree.net (10.102.222.38)
- maggie.klfree.net (10.102.222.196)
- ns2.klfree.net (10.102.0.253)
tzn. kdyz pujde pingat primo na AP kam jsi pripojeny, vyzkousej ping na vyse uvedene IP. Pak napis co z toho ti slo a co ne

VSJ

Citace: belgarat kdy Březen 01, 2009, 06:49:23 ODPOLEDNE
prave ze ne -- pokud jde o vypadek mezi AP a Tvou stanici, to muzes resit ihned: nema se to stavat vubec, a zmeny ve smerovani jsou mezi AP a centrem site, takze jde o nezavisle problemy.

Co se tyce vypadku ve smerovani (tzn. dopingnes na AP ale ne dal), tak si zkus udelat pozorovani - pingej na:
- eastgate.klfree.net (10.102.222.38)
- maggie.klfree.net (10.102.222.196)
- ns2.klfree.net (10.102.0.253)
tzn. kdyz pujde pingat primo na AP kam jsi pripojeny, vyzkousej ping na vyse uvedene IP. Pak napis co z toho ti slo a co ne

Hele, díky za snahu, ale:
- ping jsem samozřejmě dělal (node, ns .252, ven);
- ping "přímo" na eastgate nebo maggie nikoliv
- kromě toho samozřejmě i ping úplně ven nebo i tracert ven (třeba na seznam.cz);

a hlavně:
- problém mezi AP a naší stanicí řešíme opakovaně už delší dobu (paradoxně prosinec + leden OK, předtím a znovu i teď zase ty samé problémy; mj. vyzkoušena i nová anténa + kabel);
- že směrování je věcí AP -- centrum sítě, to chápu, ale když co 5 minut nejede internet (http ani ping) a naopak ping na node ano a stejně tak jde stahovat testovací soubory z node (v našem případě 10.102.184.129/index.cgi), a pak chvíli nejede spojení na node (přitom naše APčko hlásí connect, naskenuje, případně lze úspěšně bez problémů udělat reconnect), tak je mi to celé divné a proto jsem začal dotazem na právě prováděné Změny ve směrování - chtěl jsem mít jistotu, nic víc.

Proto to tady dál rozebírat opravdu nechci (out of topic), eastgate a maggie přidám do merku, a pak kdyžtak založím vlákno v rámci "problémy v síti". Pokud do něj pak budeš reagovat, budu samozřejmě rád.

Tady se to týkalo primárně toho, jestli změny ještě probíhají nebo ne. Odnesl jsem si z toho 2 zásadní věci:
(1) prováděné změny ještě nejsou dokončeny;
(2) prováděné změny v KlFree by neměly mít moc vliv - buď krátodobý úplný výpadek nebo pomalý net přes nějakou zálohu... Tém pádem bude problém místní.

belgarat