5460APv2 jak nastavit domácí sít´?

Založil MH, Květen 09, 2008, 01:09:53 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

MH

CitaceJasně chápu. Nějak si vynechal ten mobil.
Pro notebook nebudeš potřebovat dvě IP, stačí ti jedna ta samá když se nebudeš připojovat najednou přes kabel i wifi.
Bezdrátovou i drátovou síťovku nastav stejně a jednoduše mněj zaplou vždycky jen jednu, třeba IP3. A tu IP4 můžeš dát mobilu.
Mobil jsem vynechal,nikde jsem v něm nenašel,kam zadat IP.Ještě než jsem dostal nové IP připojil jsem se s ním i bez zadání čehokoliv.
Pokud zadám do notebooku dvě stejné adresy,jednu do LAN  a druhou do wifi nastavení sítě,hlásí to chybu (Visty),že memůže zadat dvě stejné adresy.Takže mě to nenechá ani dokončit nastavení.

CitaceJestli chceš tak mi napiš ten mail, nějak se domluvíme, já ti to na dálku nastavim a udělám obrázkovej návod pro ostatní.
Tady jsem moc nepochopil co se ode mne chce.Návod by byl fajn,to je bez debat.Co že mám poslat v mailu? Nestačí počkat na obrázkový návod? Až ho zmákneš?

tom712

Citace: MH kdy Leden 10, 2010, 12:01:04 DOPOLEDNE
CitaceJestli chceš tak mi napiš ten mail, nějak se domluvíme, já ti to na dálku nastavim a udělám obrázkovej návod pro ostatní.
Tady jsem moc nepochopil co se ode mne chce.Návod by byl fajn,to je bez debat.Co že mám poslat v mailu? Nestačí počkat na obrázkový návod? Až ho zmákneš?
Chtěl sem ho zmáknout při nastavování tvýho ovislinka. Já doma žádnej nemám.

MH


tom712


Rusty

Dobrej navod, skoda ze nebyl driv, kdyz sem se stim patlal. Jeste by bylo dobry tam doplnit, jak si nastavi, aby ovis delal dhcp ne?, nebo aby vubec vedel, jaky adresy do pocitace nastavit.

MH

Souhlas,prostě pro blbečky  :)  (mezi které se taky počítám)

tom712

#21
Citace: Rusty kdy Leden 11, 2010, 10:01:37 ODPOLEDNE
Dobrej navod, skoda ze nebyl driv, kdyz sem se stim patlal. Jeste by bylo dobry tam doplnit, jak si nastavi, aby ovis delal dhcp ne?, nebo aby vubec vedel, jaky adresy do pocitace nastavit.
DHCP je tam automaticky uz nastaveno. V počítači jen zapne DHCP klienta a dostane něco z rozsahu 192.168.100.100-200


...jinak teda změnit se to dá v záložce TCP/IP Settings, tam se nastavuje port LAN1

MH

Hoj hoj,
zkoušel jsem nastavit a zasekl jsem se na chybě nastavení adres

Nevíte co tam ma být?
         Díky za radu

tom712

Citace: MH kdy Leden 19, 2010, 09:03:24 ODPOLEDNE
Nevíte co tam ma být?

IP Address 192.168.0.252
Subnet Mask 255.255.255.0
DHCP Server
DHCP Client Range: 192.168.0.100 - 192.168.0.200


...jinýymi slovy tak jak to je v zakladu nastaveny.

Opakuju, LAN interface nebude mít IP adresy Klfree, ale z rozsahu 192.168.X.X
IPčka od Klfree nastavíš WAN Rozhraní

Je to ten poslední obrázek v návodu... asi ho budu muset ještě upravit.