Nanobridge M5 AirOS zapomenuté heslo

Založil lokoj, Leden 19, 2012, 06:55:46 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

lokoj

Předmět mluví za vše:-). Buď jsem si já osobně omylem změnil heslo, což si tedy nepamatuju a nebo pokud je to možné tak mi ho tam někdo změnil. Nicméně, teď se nedostanu do administrace. Takže jak to vyřešit a nemuset přitom na střechu? :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

 :) taky dobrý, já hned co jsem si ho nastavil tak jsem si dal své heslo a je to vyřešený nikdo se mi tam nedostane. Tovární nastavení je ubnt ubnt a to když nejde tak ti to asi někdo ze srandy změnil, i když nevim co si tím pomohl. Těžko říct jestli stačí reboot s tímhle jsem to ještě neřešil, na 2,4 to jedině šlo řešit tvrdým restartem, tam se mi to už stalo taky. No nějaká chytrá hlava se tu určitě najde. :)

lokoj

no asi to bude chtít tvrdý reset ale na střechu kvůli tomu ted nepolezu teda :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

Medwyn

Je mozne, ze jsi tam mel jedno ze standardnich hesel pouzivanych pro tato zarizeni v Klfree.
Byt tebou, zavolam si na Helpdesk a poptam se, nove heslo ti tam radi povi.

Ale je to vlastne dobre, ze se do zarizeni nedostanes. Znamena to, ze se do nej dostal nekdo ze spravy site, odviroval ho a opatchoval proti pripadnym dalsim virum. A taky pro jistotu zmenil heslo ;-)

lokoj

#4
právě že ne normálně jsem se přihlašoval ubnt - ubnt. To si jsem absolutně jistej protože jsem ještě sám aktualizoval kvůli tomu viru. :-)
Joo leda že by mi to změnili.
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

bena

zdar,
tak jestli jsi to odviroval sám tak tj jasný, že to musel někdo z klfree změnit, asi to začali preventivně zaheslovávat, já když jsem posílal na helpdesk heslo ohledně toho nedávného odvirování a aktualizaci FW, tak jsem si ho zase sám změnil hned na jiné, které vím jen já. Jestli je to tak, tak je to sice dobře, že to klfree zahesluje, ale mělo by se to členům poslat na meil, prtž jsou tací, kteří se chtějí do svého nanobridge dostat a já samo patřím mezi mě.:-) Těžko říct jak to je.... :)

Medwyn

Tak "preventivne zaheslovane" to bylo i predtim. Virus se nesiril tak, ze by se dostaval do krabicek pomoci hesla. Byla tam jina bezpecnostni dira a heslo potreba vubec nebylo.
Heslo se ted ale "preventivne zmenilo", protoze ho zrejme znal kazdej hejhula.

Rozhodne souhlasim s tim, ze clen by mel heslo do sveho zarizeni vedet. Na druhou stranu chapu, ze kdyz je po siti 1700 zarizeni ubnt, asi se nikomu zrovna nechce vsechny obmailovavat. Bylo by to vic skody nez uzitku.

Mimochodem, lokoj, zkusil jsem se prihlasit do tveho ubnt a je to tak. Heslo je z vrhu novych klfree hesel ;-)




bena

jojo s tím souhlasím, ono ne každého člena zajímá, jestli se dostane do svého přijímače, ale je to dobře, že klfree vydalo nové hesla pro každého solo (tedy pro toho kdo nemá své heslo) to je rozumné.

lokoj

Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

tom712

Citace: lokoj kdy Leden 20, 2012, 08:53:46 ODPOLEDNE
Medwyn:  a ty ses tam teda přihlásil?

On se tam evidentne dostal, protoze vsechny zarizeni na kterych bylo bud defaultni heslo nebo univerzalni heslo klfree (stare) tak technici zmenili na NOVE. Takze ted tam mas univerzalni klfree heslo.

Kdyz zavolas na helpdesk tak ti ho zmeni na nejake jine ktere ti reknou a ty si ho budes moct zmenit.


lokoj

Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.