Main Menu

Routování bez NATu

Založil NE2D, Červenec 29, 2004, 07:43:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

Citace: "NE2D"Tak jsem si stahnul cdrom-1.0.iso, vypálil na cd, čistá disketa do fdd. Po natažení  a volbě č.1 to vidí jen adaptér pro LAN, ten pro WIFI (edimax7126 s chipsetem REALTEK) ale tady není. Tak zas nevim co dál.  :roll:

m0n0wall umí z Wi-Fi jen prism chipsety, realtek a další fuj věci nebrat!

jestli toužíš po Wi-Fi(WAN) a něco(LAN) tak doporučuji XI-626 + jakákoli slušná síťovka. Pozor: m0nwall neumožňuje regulovat výkon a to může být problém! Klient který to z bízka pere na plný pecky, zahluší úplně všechno a nefunguje to pak nikomu ani jemu samotnýmu!

NE2D

K5:


No ono se toho prodává hromada, ten chválí (haní) to či ono, jen shopy to pouze vychvalují. Existuje teď reálná možnost změřit co leze z antény? Mně se zobrazuje příjem asi na 50-60%. Ale je docela hodne CRCů. Nerad bych někoho rušil, nebo na sebe poštval ČTU. S PC routerem to vidím černě, jaký HW WIFI router bys mi doporučil. Aby to nebylo v rozporu s KLFREE anebo FUJ.

K5

V zásadě jsou dlouhodobě prověřeny dva typy hw ap: Ovislink 1120 a D-LINK DWL900AP+

Existuje celá řada dalších (Compex, Linksys,...), ale má je jen sem tam někdo, takže nebylo jak nasbírat "bohaté" zkušenosti.

hw ap + m0n0wall se dvěma síťovejma kartama je jednoduché řešení i pro "neodborníky"

jo a taky existuje router Compex, který umí vypnout NAT, ale musí se do něj extra dokupovat firewall :-(

NE2D

Jak je to vlastně se SDÍLENÍM  internetového připojení ve Windows. Lze jej použít pro další 2 PC, kde se jedná v podstatě jen o poštovní provoz ? Ono když maji členové rodiny poštu na 1 PC tak to neni ono.

K5

Citace: "NE2D"Jak je to vlastně se SDÍLENÍM  internetového připojení ve Windows. Lze jej použít pro další 2 PC, kde se jedná v podstatě jen o poštovní provoz ? Ono když maji členové rodiny poštu na 1 PC tak to neni ono.

prostě dostaneš tolik adres, kolik potřebuješ, počítače zapojíš do swiče nebo do hubu nebo do víceportového routeru nebo do víceportového HW AP (Ovislink má porty DVA) a jedeš

Waladir

Prakticky jsem vyzkoušel router ASUS WL-500b. Jedná se o AP (s upraveným firmwarem umí běhat i v klientském režimu) s routerem, 4-portovým switchem, 1 WAN portem, USB portem (pro USB disk nebo web kameru) a paralelnim portem. Na routeru je linux (s FTP, sambou, lpr apod., iptables), který lze libovolně konfigurovat. Jednotlivé příkazy lze uložit, případně spouštět skripty nebo binárky z USB disku. Routování samozřejmě běhá i bez NATu.