2003-07-07 Vznik Sdružení Klfree.net

Založil K5, Červenec 10, 2005, 02:39:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

belgarat

Ze si tak dovolim rypnout - transparentni ucet s vystupem na webu Jebanky ma jednu vyhodu; majitel s tim vystupem nemuze az tak dobre manipulovat... na rozdil od exportu, kde si jak by rekl paranoik "exportujes co chces".

No ale za 6k/mesic to asi nestoji.

Ad pouzivani standardizovanych formatu - mas pravdu, pokud by se obtezovaly je pro vypisy co posilaji klientum pouzivat.  Pokud se nepletu, neni to u Jebanky (napr.) tak docela pravda. Pri mezibankovnich vymenach je to jine kafe.

K5

účet samozřejmě nezměníme, protože si nedovedu představit, že by 1300 členů bylo nadšením bez sebe z toho, že si musí změnit trvalé příkazy... :-(

můžeme ale zněnit typ účtu na netransparentní a ušetřit na každé položce několik Kč, otázka je, zda-li to za to stojí

Mr.Gespant

tak jsem to taky myslel... jen jsem se spatne vyjadril... :-)

no vzhledem k tomu, ze tech 700 polozek stejne omezuje funkci toho transparentniho uctu tak, ze jeho vypovidaci hodnota je nulova, tak se to urcite vyplati...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

tom712

Co takhle nechat cleny hlasovat, jestli chteji videt transparentni ucet a platit 6korun co kolik to je nebo jim bude stacit export navazany na is.

Mr.Gespant

Kdyz udelas anketu, v ktery budou moci hlasovat jen clenove a jen jednou, tak neni problem :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Wayne

Citace: "Mr.Gespant"Kdyz udelas anketu, v ktery budou moci hlasovat jen clenove a jen jednou, tak neni problem :-)

No a co na to jit jednoduse a treba kazdemu clenu poslat mail, at se vyjadri. Blbej napad?  :roll:

jedjisch

Citace: "Mr.Gespant"Kdyz udelas anketu, v ktery budou moci hlasovat jen clenove a jen jednou, tak neni problem :-)

to je problem... tuhle zmenu musela schvalit Schuze clenu

jedjisch


tom712

No tak nešlo by to udělat přes is? Systemove zpravy (mimochodem pěknej vopruz :-D) tam něco takovýho...
No ale je pravda že podle finančního řádu 2.1 to je transparentní účet. Tak Schůze členů snad taky někdy bude...

Tom733

TU je podle FR (to jsem tu uz psal) + FR muze menit jen SC => o zruseni TU musi rozhodnout SC
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

DrJ3kyll

...OHC či OHV,či co má to DKW
potřebuje z NDR nová šoupátka
Jsem RNDr CSc z ČVUT v Praze 2
V ČSAO na GO já mám tlačenku ...

jo

Bylo by lepší ověřit (z účetnictví), kolik peněz jsme reálně zaplatili
na bankovních poplatcích a s toto číslo porovnat s "netransparentními"
poplatky. Teprve potom předložit členům (infomailem), nechat jim
to projít hlavou a do říjnové schůze členů předložit změnu finančního
řádu. 6 tisíc byl jen hrubý odhad, úspora by mohla být cca 4.

Mr.Gespant

no v konecnym dusledku nejde ani tak o tech 4-6 tisic... jde o to, ze ten ucet nesplnuje funkcne to co od nej potrebujeme... takze bud domluvit s ebankou, aby bylo videt treba 3000 plateb a nebo si to delat sami... :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

K5

Citace: "Mr.Gespant"takze bud domluvit s ebankou
domluveno - NEJDE TO. Taxem zařídil aspoň to, že výdajových položek bude vidět 700 a příjmových 200 (před tím to bylo opačně). Uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt (podle mého názoru moc ne)
Citace: "jo"Bylo by lepší ověřit (z účetnictví), kolik peněz jsme reálně zaplatili
na bankovních poplatcích a s toto číslo porovnat s "netransparentními"
poplatky. Teprve potom předložit členům (infomailem), nechat jim
to projít hlavou a do říjnové schůze členů předložit změnu finančního
řádu.
eBanka mi předloží individuální nabídku (žádný z produktů co mají, nám totiž vlastně nevyhovuje), pak budeme moudřejší.

Docent

Citace: "K5"účet samozřejmě nezměníme, protože si nedovedu představit, že by 1300 členů bylo nadšením bez sebe z toho, že si musí změnit trvalé příkazy... :-(

Jeje, hoši, vy jste se tady ale rozkecali, a o to mně šlo :-). Já netvrdím, že mám pravdu, já jenom vidím ty dost velký peníze, který jeBanka shrábne v podstatě za nic a osobně bych byl radši, kdyby je "shrábnul" někdo z Rady nebo z techniků za práci a ne nějakej vořešprut z jeBanky ve formě zlatýho padáku...

BTW pokud někdo ze členů KlFree platí poplatek trvalým příkazem, tak je, sorry, pako:
Většina bank si za zřízení/změnu/zrušení trvalého příkazu nechává zaplatit. U některých bank stojí převod peněz pomocí trvalého příkazu/inkasa víc než u jednorázového příkazu. Jestliže je někdo členem KlFree, tak předpokládám, že qůlivá stálýmu přístupu k InterFernetu a není tedy pro něj problém 1x za měsíc i méně naťukat příkaz k úhradě (slušné banky umožňují v IB použít dřívější příkaz jako vzor).

BTW Romane, dělám ve středně velké firmě, a budem měnit čísla faxů - zákazníci taky nebudou nadšením bez sebe, budou si muset přeprogramovat předvolby, ale nevím, proč bych měl cpát Telecomunistům do chřtánu peníze za nekvalitní analogové linky, když už jsem si nechal zařídit ISDN30...

A další smysl toho mýho rejpání byl ten, jak tady někteří správně pochopili, že při počtu plateb = zhruba počet členů a počtu plateb, které je schopen transparentní účet zobrazit, je to v podstatě zbytečný a dost drahý špás.

Obrátím se na naše vynikající banky se žádostí o nabídku účtu, který by měl jednak slušnou cenu, druhak umožňoval nějaký převod dat. Počet příjmů by voko odhadnu, počet výdajů (měsíčně) prosím by voko sdělit, buď na mail nebo ICQ.

Hezký weekend!
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.