Pripojeni v Krocehlavech

Založil MACo, Srpen 08, 2004, 11:01:39 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

MACo

Ahoj vespolek, jsem tady novy a rad bych se informoval o moznostech pripojeni, konkretne Norska ulice. WiFi karta v notebooku mi nasla sit "kLfREE-Svedska". Muze se mi prosim ozvat nekdo, kdo "sefuje" teto casti site, abychom probrali moznosti a detaily?

Predem diky moc, MACo (maco@email.cz)

K5

podmínky připojení: Klientské AP s možností regulace výstupního výkonu + směrová anténa o decibeláži odpovídající vzdálenosti/výkonu + přímá viditelnost s dodržením vzdálenosti překážek vně Fresnelovy zóny.

AP Švédská je na věžáku u Dr.Oetker (Dr.O je mezi Kladnem a Přítočnem) a pro připojení je vyžadováno členství ve Sdružení Klfree

jo

Správce AP je Belerby. Určitě by se ozval, kdyby byl doma...
Pokud je signál Svedska použitelný, tak stačí si domluvit mailem pripojit@klfree.net přihlášku, zaplatit vstupní poplatek - dostat IP adresu
a pár dobrých rad do začátku a už se surfuje...

Strazhce

Citace: "K5"podmínky připojení: Klientské AP s možností regulace výstupního výkonu + <b>směrová anténa o decibeláži odpovídající vzdálenosti/výkonu</b> + přímá viditelnost s dodržením vzdálenosti překážek vně Fresnelovy zóny.
Porad nemuzu se rozhodnout o tom, co je to Odpovidajici. Na 700 m mi bylo doporuceno 16 dBm antena. Ale to prekrocim 20 dB vyzareny vykon :( Sice v ceste jsou jenom stromy (jeden), ale taky nerad bych jednou ucitil vuni paliciho se listi z okna :)))

jo

Nezapomeň na útlum v kabelu a nezapomeň, že 16dB anténa neznamená
to číslo přesně... a o listí se bát nemusíš, mikrovlnkou nevysíláš :)

Strazhce

Uz je do toho zapocitana ztrata na kabelech. Ale je fakt, ze jsem nekde na tomto foru cetl, ze vyrobce udava maximum a skutecnost bude treba o 3 dB mene. To by prekroceni bylo celkem nepatrne.

flashx

Citace: "Strazhce"
Citace: "K5"podmínky připojení: Klientské AP s možností regulace výstupního výkonu + <b>směrová anténa o decibeláži odpovídající vzdálenosti/výkonu</b> + přímá viditelnost s dodržením vzdálenosti překážek vně Fresnelovy zóny.
Porad nemuzu se rozhodnout o tom, co je to Odpovidajici. Na 700 m mi bylo doporuceno 16 dBm antena. Ale to prekrocim 20 dB vyzareny vykon :( Sice v ceste jsou jenom stromy (jeden), ale taky nerad bych jednou ucitil vuni paliciho se listi z okna :)))

to spis budes mit problem s pripojenim listi je docela slusny zrout wifi
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Strazhce

Takze veskery "nadbytecny" vykon se mi ztrati o prvni (a jediny) strom :(

Nezbyva nez zkusit 16 dBi antenu s patricnou delkou kabele pro potlaceni vyzareneho vykonu. Regulace AP u toho nestaci.

Jak moc je listi spatne? Znam cloveka, ktery strili pres dost hodne listi Yaginou (podle delky bych tipoval 14 dB, max 16). A nema s tim potize.

K5

Přímá viditelnost bez překážek ve Fresnelově zóně - to základní předpoklad, směrová anténa a ap s regulací výkonu je druhá podmínka připojení. Né že by to všichni členové dodržovali...  :? Ale pak způsobují problémy sobě i svým sousedům  :evil:

Holda by mohl vyprávět...

Strazhce

Citace: "K5"... ap s regulací výkonu[/b] je druhá podmínka připojení. Né že by to všichni členové dodržovali...  :? Ale pak způsobují problémy sobě i svým sousedům  :evil:

Holda by mohl vyprávět...

Ale ta regulace vykonu pocetne mi prijde k nicemu, kdyz ten minimalni vykon je tak vysoky, ze musim kupovat 10 metru kabele, abych ho potlacil. I u toho ap ovislink i treba u karty zcom tomu tak je. Ale kdyz musim, tak musim...

K5

Citace: "Strazhce"Ale ta regulace vykonu pocetne mi prijde k nicemu, kdyz ten minimalni vykon je tak vysoky, ze musim kupovat 10 metru kabele, abych ho potlacil.

Ono je to trochu jinak: pokud budeš vysílat příliš silný signál, "zahlušíš" anténu na protější straně a pak to nebude fungovat dobře nikomu. Moje zkušenost je taková, že když "svítím" D-LINKem na 100m předepsaným výkonem, tak mi spojení moc nefunguje, když výkon zvednu o stupeň výš, je to OK, když ještě o jeden stupeň, je to furt OK, ale nepatrně horší a když to dám ještě o jeden stupeň (100%) tak to skoro nefunguje mě ani nikomu dalšímu.

Takže bych se nebál, že budeš nucen mít signál stažený až na minimum. Teorie je jedna věc a praxe druhá :-)

belgarat

Kdybys potreboval k DLinkovi jemnejsi regulaci nez ma ve Web rozhrani, tak na inWifi (?) je upravene HTML, ktere umoznuje poslat presnejsi hodnoty. Ten combo box vykonu ve skutecnosti posila do DLinku ciselne uroven vykonu, takze upraveny formular si proste jenom nehraje na procenta...

BlackSUN

Citace: "K5"Moje zkušenost je taková, že když "svítím" D-LINKem na 100m předepsaným výkonem, tak mi spojení moc nefunguje, když výkon zvednu o stupeň výš, je to OK, když ještě o jeden stupeň, je to furt OK, ale nepatrně horší a když to dám ještě o jeden stupeň (100%) tak to skoro nefunguje mě ani nikomu dalšímu.


Používáš tedy vyšší než předepsaný výkon?

K5

vím, ale na takovéto "hraní" nemám čas  :wink:

belgarat

Poznamka o jemne regulaci byla pro Strazhce - jinak tu stranku pred casem vyhrabal a dodal prave K5 ;)