Firmware pro OvisLink WL-1120AP

Založil hafca, Září 29, 2005, 10:07:24 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

aton

Citace: "Radekb"Letos na jare jsem mel problemy s Ovisem, tak jsem nahral firmware 1.02G s patchnutym ethernetovym rozhranim od Kenyho http://www.cipis.net/ovislink/1120AP/FW/custom_FW/keny/ a od te doby jsem ho nemusel ani jednou resetovat (resp. se resetuje jen kdyz vypadne jistic :)).

na jeden ovis jsem nahral original FW 3.00I,  na druhem jsem nechal klasickej co vnem byl.... a ten s tim klasickym dost zamrzaval... co jsem cetl ovis ma problemy kdyz ma malej signal, spadne:( ale ten FW 3.00I mu dost pomaha.... a taky velice peknej FW je http://www.appro.cz/data/aplite-1.0.5pre5.bin vede si statistiky leze se do nej dostat i pomoci telnetu/ssh kdyz by si ho nekdo nahral tak defaultni ip ovise bude 192.168.100.252 login: admin heslo: admin

Tom733

U Ovise je kazdy kus original.

Vzal jsem jeden, nakonfiguroval jako klienta, pripojil a ejhle - kazdou chvili vypadnul link
Vzal jsem ze stejne krabice (dodavky) jiny, seriova cisla se lisila jen o trosku, FW stejna verze. No a beha bez problemu.

Takze nekdy nemusi byt chyba nutne ve verzi FW.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

scorpio

Citace: "hafca"Zdravím,
mám OvisLink WL-1120AP a v něm firmware V1.03H. Včera se to bez zjevné příčiny kouslo a musel jsem udělat tvrdý reset abych to rozběhal. Pomůže nahrání jiného firmware? Jestli ano, tak která verze je zatím nejlepší :?:

Dík za rady hafca

Měl jsem stejné problémy, avšak 2-3x týdně. Poté co mě zcela znechutilo lézt pořád do strojovny výtahu jsem nahrál FW APLite a je po problémech.

Od té doby co tam APLite je jsem do strojovny nemusel.
-- by Scorpio ---

hafca

Je to ten co něm píše o kousek výš aton? Nebo je ještě nějaký jiný, lepší?

scorpio

Citace: "hafca"Je to ten co něm píše o kousek výš aton? Nebo je ještě nějaký jiný, lepší?

Je to přesně ten Atonův, a byl jsem myslím první v KlFree kdo měl odvahu s ním jít do ostrého provozu. A podle mého názoru je hodně dobrý a jako AP klient mi dokonce přijde is rychlejší než originální FW.

Už je v přípravě článek (posílal jsem data Mr. Gespantovi) kde popisuju zkušenosti s provozem, funkci watchdogu a také pro/proti sekce podle které je snažší se rozhodnout je-li to to ono.

Počáteční konfigurace vyžaduje trochu zkušeností, a určitě je možné se domluvit na pomoci. Také by stálo za zvážení informovat správce AP a také ostatní uživatele (jsou-li nějací) o chystaném upgrade. Je dobré počítat tak s max 1 hodinou výpadku, pokud se opravdu hodně nedaří.

Mě se bez zkušeností s daným FW (a konfigurací OVISu vůbec) povedlo po upgrade FW asi do 30 minut docílit obnovení spojení.

Malá rada na závěr - udělat zálohu originál konfigurace (kdyby se někdo rozhodl úplně vrátit) ... a udělat kopie všech obrazovek originál FW podle kterých se pak snáze konfiguruje nový FW.
-- by Scorpio ---

hafca

Dík, počkám na ten Tvůj popis. Jedu na ovisu sám, tak to snad nebude takovej problém dát to dohromady.

scorpio

Citace: "hafca"Dík, počkám na ten Tvůj popis. Jedu na ovisu sám, tak to snad nebude takovej problém dát to dohromady.

Poslal jsem to na mail uvedenej v profilu "hafca"
-- by Scorpio ---

hafca

Dík,
je to doma a jak bude chvilka času hned to vyzkouším.  :)

Mr.Gespant

ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!