Main Menu

VYPADKY NA REBECE

Založil doctor, Leden 10, 2006, 08:56:03 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

doctor

9.1.2006: Hlaseni vypadku internetu
Do uspesneho zprovozneni nove distribuce na GATE, bez dalsiho varovani pocitejte do odvolani s moznymi vypadky pro celou sit v casech 22-24 nebo o vikendu 00-02. ---Vilik1


ZDRAVIM.
tohle jsem se ted docetl na klfree, teda az v praci, protoze doma mi to nejede. nechtel jsem votravovat rano v pet nikoho na mobilu, a email bez funkcniho netu neposlu.
dnes mi to na rebece nejede od cca 6.05 do 7.35 nez jsem odchazel z domu.
a za posledni 3 tydny jsou vypadky velmi caste, vim, napisu jedjischovi...
ale zajima me jestli jsou tyhle problemy i jinde, nebo jen rebeca...
dik za jakekoliv info...

Mr.Gespant

Jestli se nemýlím, tak jsou způsobovány odlaďováním nové distribuce Klfree-Debianu - děje se tak pokud možno v době, kdy není moc lidí online (ikdyž u 2000 lidí už se to těžko rozhoduje :-)) ), ale samozřejmě někdy prozatimní nestabilita způsobí pád i ve frekventovanější dobu --> zjisteni bugu, vraceni stare distribuce, reseni bugu, novy test...

A neboj - neni to problem jen Rebecy ale celeho Klfree. Doufejme, ze se Svatovi (a vsem co spolupracuji) podari dokoncit to co nejdrive...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

doctor


edvin

Popravdě část problému je i u nás v domě. Buď  se po roce provozu  roznemohl náš Ovis 1120 nebo o Vánocích začal u nás v domě někdo provozovat nějaký síťově náročný program, v každém případě čas od času dojde k "zahlcení" Ovise do té míry, že téměř nedopovídá na ping ani z naší LAN, ani se k němu skoro nejde přihlásit přes http. Také se ale jen s obtížemi dá dostat skrze něj a spojení do světa pak stojí za houby.
Zatím pomáhá reboot a tak pokud bude problém přetrvávat budu provádět powercycle někdy ve 3 v noci. A uvidí se.

            T. L.

doctor

Tak s tim co popisujete uplne souhlasim, taky mi to prijde, nekdy asi tyden pred svatky to zacalo a od te doby se to tahne...
ja osobne taham pres DC uz asi od rijna, ale mam to myslim rozumne zabrzdeny, poustim to jen mezi 00-05, jinak to mam priskrceny...
ale jde o to, ze i kdyz mam dc treba uz dva dny vypnute, a vubec sem ho nepustil a chci jen na net, tak mezi 19-23 je to dost problem, pres den, v tydnu to jede, ale to jsem v praci, takze to mi je na prd  :wink:
jestli v tom muzu nejak pomoct, icq nebo mail tu na me je...

jedjisch

Citace: "edvin"...

na reboot ovise pouzivam ten curlovej prikaz, co sem nekdo pastoval.. jestli chcete, muzu do toho scriptu pridat i Vaseho ovise, nicmene rebootne se jen v pripade ze se na nej da dostat pres web...

dc by nemelo delat problem, spis to tipuju na nejaky torrenty. Kdyby si treba nekdo z lan stezoval ze mu jdou otevrit stranky treba az na ctvrtej pokus, nejspis pouziva torrent, nebo podobny programky. Router se s tim vyporada, ale ovislink uz bohuzel ne, je to celkem casty problem na vetsich lan.

doctor

Citace: "jedjisch"Kdyby si treba nekdo z lan stezoval ze mu jdou otevrit stranky treba az na ctvrtej pokus, nejspis pouziva torrent, nebo podobny programky.


to je presne ono. ono se totiz neda rict ze to nejde, ale musim dat treba 5x obnovit, nez se mi nacte centrum....

a torent nemam, za to bych dal ruku do ohne  :(

Mr.Gespant

Citace: "doctor"
Citace: "jedjisch"Kdyby si treba nekdo z lan stezoval ze mu jdou otevrit stranky treba az na ctvrtej pokus, nejspis pouziva torrent, nebo podobny programky.


to je presne ono. ono se totiz neda rict ze to nejde, ale musim dat treba 5x obnovit, nez se mi nacte centrum....

a torent nemam, za to bych dal ruku do ohne  :(

no a co ostatni od vas z LANky? :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

doctor

Citace: "Mr.Gespant"
no a co ostatni od vas z LANky? :-)

heh, me to doslo, dal jsem to sem schvalne, treba sem nekdo z nich chodi a mohl by to videt...
i kdyz obavam se, ze krome edvina sem z baraku nikdo nekouka  :roll:


ps: uz vidim, jak chodim po baraku, zvonim, a ptam se, hele, nebrzdis nam net?  :lol:

scorpio

Ahoj Doctore,

co mas v tom OVISu za firmware ? Pokud je tam original, tak Ti muzu muzem pomoct tam flashnout APLite a uvidi se ... APLite vydrzi mnohem vic nez original FW.
-- by Scorpio ---

doctor

ahoj. diky, ale stara se o to edvin, zkus mu poslat pm, icq neznam :-(
diky

edvin

Až do Vános byl Ovis obdivuhodně stabilní (tři měsíce uptime).
Beru ale na vědomí exsitenci APLite.firmware, prozatím zkusím kontaktovat člověka, který to nejspíš způsobuje, aby snížil počet spojení v bittorent klientovi, stejně mu to takhle, když ucpe Ovise, nemůže fungovat a tak
to jistě rád omezí.

tom712

Citace: "edvin"...stejně mu to takhle, když ucpe Ovise, nemůže fungovat a tak to jistě rád omezí.
Ne, funguje to. Jak jednou ty spojení otevře tak to jede.

Taky sem byl připojenej na LAN přes Ovise :-)

Omezit by to měl, nicméně to nemusí k ničemu védst. Já když večer torrenta zapnu tak ráno mam 1200 spojení...
Záleží na tom k jakýmu torrentu se připojí - čim lepší (víc lidí) tim hůř pro contrack :-)

doctor

dnes jsem si psal s scorpiem, vypravel o tom aplite, pokud bude prilezitost a dostanu moznost, rad se s tim poperu, protoze pokud to povede k tomu ze nam to v baraku bude fungovat lepe, bude to jen dobre...

scorpio

Citace: "doctor"dnes jsem si psal s scorpiem, vypravel o tom aplite, pokud bude prilezitost a dostanu moznost, rad se s tim poperu, protoze pokud to povede k tomu ze nam to v baraku bude fungovat lepe, bude to jen dobre...

No, a uz je APPro zadarmiko, takze pokud s Edvinem reknete ze jo, tak se do toho lze pustit ...
-- by Scorpio ---