Diskuse o clanku "Zlobící ICQ aneb Týden v Klfree (7/20

Založil , Únor 14, 2006, 08:55:46 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Jaky IM prevazne pouzivate?

ICQ
18 (72%)
Jabber
2 (8%)
AIM
0 (0%)
MSN
0 (0%)
Yahoo! Messenger
0 (0%)
jiny
5 (20%)

Celkem hlasů: 24

Hlasování ukončeno: Únor 14, 2006, 08:55:46 ODPOLEDNE

Citace: "Der Auskunftgemeinderat"Jistě si řada z vás všimla toho, že v posledních dnech vám přestalo fungovat přijímání zpráv od některých vašich známých přes tzv. kecálky (Instant Messengery).

Stala se totiž nepříjemná věc - ICQ (jakožto nejrozšířenější IM) změnilo interní komunikační protokol, což mělo za následek nefunkčnost spojení pro klienty s Mirandou, Trilianem, QIP atd.
Co kdybychom presli na Jabber (nebo podobne) :idea: a tim nebyli zavisli na AOL. Serveru  je na czfree IMHO dost.

Don Martinez

Linuxácí mně ukamenujou, ale zaregoval jsem si MSN messenger účet - akorát nějak nejsou lidi, se kterejma bych kecal :( .

scorpio

Citace: "Don Martinez"Linuxácí mně ukamenujou, ale zaregoval jsem si MSN messenger účet - akorát nějak nejsou lidi, se kterejma bych kecal :( .

Mno, ja mam MSN ucty hned DVA ... a je fuska najit IM ktery je umi obslouzit najednou  :shock:
-- by Scorpio ---

Goodmen

Dal jsem ICQ, pac ho pouzivam nejcasteji a je to v krajine ceske zrejmne nejrozsirenejsi IM. ALe jaksi se pozapomnelo na IRC... jestli se da taky zaradit do seznamu IM.

Jinak MSN je ve svete docela dost rozsirene.

A za dalsi mam pocit ze v siti klfree jabber bezi, dokonce je videt i v tom linku, ale nevim kolik je tam lidi... zrejmne ne tolik jako na irc.

BlackSUN

ICQ je prapuvodne single to single user komunikator, kdezto irc je chat s kanaly (mistnosti), takze ja bych to nehazel do jednoho pytle.

DrJ3kyll

Citace: "BlackSUN"ICQ je prapuvodne single to single user komunikator, kdezto irc je chat s kanaly (mistnosti), takze ja bych to nehazel do jednoho pytle.

Mno zajimava varianta je RR IM...  takova kombinace ICQ a IRC..  ;))

BlackSUN

Nerikam, ze icq bo jabber bo msn atd nemuzou umet chat vice lidi dohromady, stejne tak jako irc umi private komunikaci mezi dvema lidmi, ale to by se to pak nedalo oddelit vubec.

Ray

chybí mi tam Skype :) tenhle IM používam k chatování nejradši

a co google talk? - používáte někdo? ;)

Hangman

Citace: "Ray"chybí mi tam Skype :) tenhle IM používam k chatování nejradši

a co google talk? - používáte někdo? ;)

Skype mi přijde takovej nemotornej - zdá se mi nejlepší ICQ - jednoduchý, přehledný a hlavně zvládam i hodně lidí najednou :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Citace: "Ray"chybí mi tam Skype :) tenhle IM používam k chatování nejradši
Skype sem tam nedal ,protoze je primarne urcen na hlasovou komunikaci.
Citace: "Ray"
a co google talk? ...
to je prece jabber

scorpio

Citace: "Ray"a co google talk? - používáte někdo? ;)

Jo, a vyhovuje mi skoro nejvic. Samozrejme JE to Jabber, navic s VoIP.
Moc hezka hracicka.
-- by Scorpio ---

tom712

Mě tam teda chybí SMS ;-)

...no ale já už teď spíš telefonuju.

Citace: "scorpio"
Citace: "Don Martinez"Linuxácí mně ukamenujou, ale zaregoval jsem si MSN messenger účet - akorát nějak nejsou lidi, se kterejma bych kecal :( .

Mno, ja mam MSN ucty hned DVA ... a je fuska najit IM ktery je umi obslouzit najednou  :shock:
http://www.computerworld.cz/cw.nsf/ID/9C08A18B7A69D4D9C125711C002DDBDC

scorpio

Citace: "fstembera"http://www.computerworld.cz/cw.nsf/ID/9C08A18B7A69D4D9C125711C002DDBDC

U Maleho a Mekkeho me uz neprekvapi fakt NIC.

Oprava : prekvapi me kdyz to spravne funguje  :lol: a to ne prilis casto  :roll:
-- by Scorpio ---