Řešení problémů Ovislink wl-5460AP

Založil Pitbull, Listopad 29, 2006, 10:37:13 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Pitbull

Ovislinku jsem nastavil nekolik desitek, mozna i nakou tu stovku a nikdy (opakuji NIKDY) se s nim nemel nejmensi problem.



https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/OvisLink5460Problemy
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

tom712

Problémy s tímto Ovislinkem jsou! Né že ne, zatím sem je ale vždy dokázal vyřešit.

1 - rSMA
Konektor je napájený přímo na desce, nebo u některých OEM verzí je na malém pigtailku.
Pokud je napájený na desce, sundejte z něj matku která je z vnější strany.
Pokud je na pigtailu, sundejte z něj pérové podložky zevnitř i z vnějšku a nechte jen matku zvenku. Tohle se hodí udělat i u 1120AP

2 - Bootloader
Rozhodně si do AP nahrajte novou verzi bootloaderu. Zde je to i s českým návodem.

3 - Firmware
Těžko říct jaký je nejlepší. Podle mně jich je většina dost špatná.
Zkouším teď dávat APLite od poláků. Funguje to s tim.
Nebo v3.2.1.3.9eu která funguje celkem obstojně. Je i na stránkcách výrobce

VSJ

To tom712:

Ad 2 + 3: ten bootloader je od APPro - funguje dohromady s firemním fw verze 9eu ? No asi jo, když to píšeš...

Ad 1: k čemu je dobré tu matku sundat ? To mě docela zaujalo, protože mi nezapaluje, čemu matka může vadit   :o  

Díky. Jirka

skudlik

Hmm .. bacha ... kamos z Pribrami mi nedavno (14dni/mesic) rikal neco hodne podobneho .. 3x vadnej Ovis (kupovano v Czechcomputeru) .. je mozny, ze nejaka nova vadna serie ... podobne chovani - total dead bez zjevne priciny .. neni to zadna lama (radni v pbfree.net) ...


jinak ja muzu doporucit ten WRT co psal jstembera .. zatim bez problemu.

VSJ

Nevíte někdo o kamenném obchodě (Kladno nebo Pha 6 / Pha 5), kde by měli zmiňovaný StraightCore WRT-311 ?

skudlik


VSJ

Citace: "skudlik"computershop:
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=23556&stiplname=straightcore-wrt-311-ap-router-client
.. ale pres net bys mel levnejc :)

Jo díky, já bych to nejraději koupil v kamenným obchodě tady poblíž (Kladno, Pha 6), abych nemusel čekat (a v případě reklamace to měl blízko :roll: )... Stokoruna navíc mně už nezabije.

skudlik

No na kladne se priznam, ze nevim .. tady bych se asi bal toho, ze kdyz se to podela, tak stejne nebudou mit novej na vymenu .. a pockam si mesic co maj na reklamaci .. (pokud mate nekdo dobrou zkusenost s nakupem PCkomponent na kladne - tak uvitam nazor do diskuze) .. naposled jsem neco kupoval v QCS .. a to bylo ciste z nouze (odesel mi zdroj, potreboval jsem novej co nejrychlejc) ...

Pha6 .. po tom co krachla monima, tak nevim .. ja delam v centru, takze neresim .. v tom Softcomu jsem teda osobne jeste nebyl (posilame tam ridice pro veci, ale prej je to tam docela v pohode [pevnej kram] - neco jako czechcomputer).

tom712

Citace: "VSJ"Ad 2 + 3: ten bootloader je od APPro - funguje dohromady s firemním fw verze 9eu ? No asi jo, když to píšeš...
Ano to je bootloader od výrobce, akorát v tom odkaze co sem dával je i čeký návod a tftp server. V nových verzách 5460 tenhle bootloader už je, ale nevím jak poznat tu novou vezi. Když ho tam nahraješ znova nic neskazíš.
Citace: "VSJ"Ad 1: k čemu je dobré tu matku sundat ? To mě docela zaujalo, protože mi nezapaluje, čemu matka může vadit
No to je jednoduché, ty 3 milimetry bráni dosednutí rSMA koentoru. Takže to není pořádně zamáčklé. Dá se to poznat na signálu.
Zase, je to jen u některých verzí (nových). Ale tím že to sundáš nic nepokazíš.

Ale doporučuju sundat kryt z té krabičky a podržet konektor v kleštích abys ho neukroutil.

O záruku se netřeba bát, nedá se to poznat že si to rozebral. Ale projistotu tu matku nezahazuj kdyby si to chtěl vracet.

tom712

Citace: "jstembera"
Citace: "tom712"Zkouším teď dávat APLite od poláků. Funguje to s tim.
A jede ti i v modu klient?
Jo, jde.
V síti klfree se jinak než s módem Infrastructure Clinet nepřipojíš.

Hlavně nesmíš vypnout APC MAC Translation ! ! ! což je tuším default vypnuté.

Jo a ješte poznámka, přepnout na fixních 11M a 802.11b. Pokud necháš rychlost na auto a necháš tam b+g tak to nedělá dobrotu.

A taky TX Power přeplá na minimum není 3dBm jak se uvádí, ale v módu klient je to asi 20 (u AP Lite i u v3.2.1.3.9eu).

SPM

Citace: "tom712"
Hlavně nesmíš vypnout APC MAC Translation ! ! ! což je tuším default vypnuté.

Tuším, že vypnuté to být může, jedinou podmínkou je, že na AP v KlFree potom musí být povolené obě MAC adresy Ovise - tedy LAN i WLAN...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

VSJ

Citace: "skudlik"No na kladne se priznam, ze nevim .. tady bych se asi bal toho, ze kdyz se to podela, tak stejne nebudou mit novej na vymenu .. a pockam si mesic co maj na reklamaci ..  ...
...

No, já právě jsem naštvanej z CzechComputeru, že jsem stejně vždycky čekal skoro 14 dnů, než mi dali něco nového. Posílají to asi dovozci a čekají, až jak ten rozhodne. Z toho jsem byl hodně zklamaný - myslel jsem, že na to v CC kouknou a řeknou "jo, vypadá to kaput, tady máš druhý kousek, už jsi u nás utratil docela dost peněz, jsi náš věrný zákazník..." (protože ho ve všech 3 případech vždycky měli zrovna na skladě). Největší paradox byl, že jsem toho Ovise i s anténou objednával přes inet, abych ušetřil čas - ve výsledku jsem tam nakonec jel už 5x, a teď pojedu po šesté, ale to už budu chtít money back ...
Díky za tip na softcomp, asi to zkusím.

tom712

Citace: "SPM"
Citace: "tom712"
Hlavně nesmíš vypnout APC MAC Translation ! ! ! což je tuším default vypnuté.
Tuším, že vypnuté to být může, jedinou podmínkou je, že na AP v KlFree potom musí být povolené obě MAC adresy Ovise - tedy LAN i WLAN...
Nemůže, prostě to nejede ani když je za tím jenom jeden počítač nebo router tak to nejede (a to by mělo). Je to BUG, prostě to nevypínějte!
Citace: "stembera"To jsem mel defaultne zaskrtnuty(APlite54G release 14.07.2006), ale na Netu jsem si ani neskrt
No vidíš, přitom na stejném vysílači jako seš ty to běží ;-)

BlackSUN

Jen bych podotkl, že když je někdo někde radní, neznamená to, že nemusí být lama  ;-)

skudlik

Citace: "BlackSUN"Jen bych podotkl, že když je někdo někde radní, neznamená to, že nemusí být lama  ;-)

Jo to sice neznamena, ale bylo to zmineno spis v souvislosti s tim, ze uz par tehle bazmeku videl/nastavitl a delalo mu to dost podobne veci jako byly tady popsany.

= vicemene po rozbaleni z hrabice total mrtvy - neslo se do toho nijak prihlasit proste mrtvolka ... reset ani nic podobneho nepomohl.

.. protoze tyhle ovise byly doposavad brany jako celkem spolehlivy, tak jsem se chtel vyhnout reakcim typu "ses lama, podelal sis to sam, tyhle ovise NIKDY nefungovaly spatne .. "

muj nazor je, ze czechcomputer prodaval/prodava nejakou vadnou serii uz od vyrobce...