Připojování nových členů

Založil K5, Červenec 15, 2004, 04:50:53 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

nepsal jsem to proto, aby se na něj připojil, ale proto, že v Rozdělově víc vysílačů KLFREE nemá (jó, Billa svítí daleko :-) ale to se nepočítá)

NE2D

Ap mám sever.vod.din.cz - to asi nepatří KLFREE. Platby jsem poslal KLFREE a tak přemýšlím o otočení antény o 180stupňů. Co mám udělat před tím než to na střeše přerychtuju ? Nebo to mám nechat dokud to jede v pohodě a nešťourat se v tom ? :?:  :shock:

belgarat

To NE2D:

sever.vod.din.cz je provozovano sdruzenim Internet Krocehlavy. Jmenuje se podle "firmy" Datinel (ktera pravne jeste nevznikla - neni v Obchodnim rejstriku), a domena din.cz je registrovana na soukromou osobu - Milana Krcmare, spolecnika firmy Datinel.

Dosud trva prechodne obdobi, kdy poskytuje sluzby i clenum klFree, kteri byli na toto AP pripojeni v minulosti.

Rozhodnuti, od koho budete odebirat konektivitu je zcela na vas.

jo

http://www.nic.cz/prohlizeni/prohlizeni_domeny.php

Když zadáte din.cz objeví se:
Id    Držitel    Od
INETCZ-L7BRWG-S83097    Kateřina Šestáková    29.06.2004

Nevím, jak by mohl být držitel M.Krčmář, když je tam jako držitel uvedená
K.Šestáková.

Proč by se jmenoval vysílač Internetu Kladno (Kročehlavy?) din.cz? To mi
není zrovna dvakrát jasné.

To NE2D:
Raději bych to otočil. Kdo uteče vyhraje.

belgarat

Ooops, omlouvam se. Informace o registraci domeny din.cz na pana Krcmare pochazeji od clena IK. Kaji se za to, ze jsem nepouzil hloupe `whois din.cz'.

Diky za opravu, Jo.

NE2D

Jak je to s příjmem ve Hřebči ? Má někdo konrétní poznatky - v kterých místech je použitelný signál ? Dosvítí tam REBECA ?

Belerby

Citace: "NE2D"Jak je to s příjmem ve Hřebči ? Má někdo konrétní poznatky - v kterých místech je použitelný signál ? Dosvítí tam REBECA ?

O tom nepochybuji ze dosviti :)

No kde je pouzitelny signal ? Tam, kde je videt na rebecu...
Pij beer, at je meer *22*

K5

Někdo ochotný a patřičně vybavený si musí udělat výlet po okolí. Bude ho to stát čas, peníze (za benzín) a od Sdružení a od připojeníchtivých žadatelů za to dostane přesně to samé, co všichni ostatní: nic. To už je takový úděl.

NE2D

No ja se tam stejně chystám na výzkum, vemu PC, kabel antenu a uvidim. Nechtěl jsem to jenom po někom dablovat. Mám jenom NetStumbler a utilitu k WiFi kartě. Takže asi žádnej velkej cejch. Jedna lokalita je blíže Kladnu ( na čamrdě) a ta druhá až za školou směrem k Lidicím . Eventuelně napíšu co jsem chytil...

belgarat

Lidice zcela jiste Rebecu chytaji :) ovsem na trochu ziskovejsi antenku.

Goodmen

Zdravim, pomuze mne nekdo ? Chtel bych se pripojit a o wi-fi skoro nic nevim. Podle toho jak jsem procital forum bych asi nejdriv potreboval zmerit signal, jestli vubec nejakej u mne je a jaka AP jsou v mym dosahu.  Moje adresa je Unhoststka 2008 , hned vedle trznice (jestli to tam nekdo zna).  Mam pocit ze by tam mnelo bejt nekde AP prazska, ale nevim kde. Najde se nekdo z teto lokality? Dale nevim jak to bude s instalaci anteny, abych pravdu rekl, vzivote jsem u nas v baraku na strese nebyl (mysleno na pude), a v tom taky vidim nejvetsi problem,  mame totiz klasickou strechu s taskama a nedovedu si predtavit ze by tam nekdo lezl. Dale se chci zeptat jestli je potreba nejake povoleni k instalaci anteny (napr. od majitele domu). A mam spostu dalsich otazek...
Najde se nekdo kdo pomuze a poradi ? dik.

Kontakt:
mejl: martin.dobry@seznam.cz
ICQ: 171291904

Belerby

Citace: "Goodmen"Zdravim, pomuze mne nekdo ? Chtel bych se pripojit a o wi-fi skoro nic nevim. Podle toho jak jsem procital forum bych asi nejdriv potreboval zmerit signal, jestli vubec nejakej u mne je a jaka AP jsou v mym dosahu.  Moje adresa je Unhoststka 2008 , hned vedle trznice (jestli to tam nekdo zna).  Mam pocit ze by tam mnelo bejt nekde AP prazska, ale nevim kde. Najde se nekdo z teto lokality? Dale nevim jak to bude s instalaci anteny, abych pravdu rekl, vzivote jsem u nas v baraku na strese nebyl (mysleno na pude), a v tom taky vidim nejvetsi problem,  mame totiz klasickou strechu s taskama a nedovedu si predtavit ze by tam nekdo lezl. Dale se chci zeptat jestli je potreba nejake povoleni k instalaci anteny (napr. od majitele domu). A mam spostu dalsich otazek...
Najde se nekdo kdo pomuze a poradi ? dik.

Kontakt:
mejl: martin.dobry@seznam.cz
ICQ: 171291904

no problems, just fun .... mailto: partahic@klfree.net
Pij beer, at je meer *22*

skudlik

Citace: "Goodmen"Zdravim, pomuze mne nekdo ? Chtel bych se pripojit a o wi-fi skoro nic nevim. Podle toho jak jsem procital forum bych asi nejdriv potreboval zmerit signal, jestli vubec nejakej u mne je a jaka AP jsou v mym dosahu.  Moje adresa je Unhoststka 2008 , hned vedle trznice (jestli to tam nekdo zna).  Mam pocit ze by tam mnelo bejt nekde AP prazska, ale nevim kde. Najde se nekdo z teto lokality? Dale nevim jak to bude s instalaci anteny, abych pravdu rekl, vzivote jsem u nas v baraku na strese nebyl (mysleno na pude), a v tom taky vidim nejvetsi problem,  mame totiz klasickou strechu s taskama a nedovedu si predtavit ze by tam nekdo lezl. Dale se chci zeptat jestli je potreba nejake povoleni k instalaci anteny (napr. od majitele domu). A mam spostu dalsich otazek...
Najde se nekdo kdo pomuze a poradi ? dik.

Kontakt:
mejl: martin.dobry@seznam.cz
ICQ: 171291904

Zdar, posli mejlika na pripojit@klfree.net s co nejvic informacema o tom kde presne jsi a na co vidis.

Prazska je panelak u silnice na Prahu - kdyz se vydas od zastavky busu (Prazska krizovatka) tak je to ten vysoky (12 pater? cerveny z boku, za vodarenskyma nadrzema).  

Par fotek z jeho strechy je na galerii = http://gomen.klfree.net/gallery

fotka zhruba tvym smerem: http://gomen.klfree.net/gallery/view_photo.php?set_albumName=prazska-strecha01&id=p7267179

Antenu neni nezbytne nutne davat na strechu (zalezi v kterem patre bydlis - mozna bys videl i od sebe z okna). Jinak umistneni na strechu by mel schvalit vlastnik domu.  Pokud by se davala na strechu, tak by asi bylo dobre se domluvit s ostatnimi lidmi v dome, jestli nema jeste nekdo zajem o pripojeni a po dome si rozvest lanku.  Pripadne pokud by byla strecha problem, tak by mohl mit antenu u sebe nekdo z hornich pater ...

Goodmen

Necekal jsem ze se nekdo tak rychle ozve :o  . Vsem dik. Na tom odkazu se nevidim, ale prisla mne fotka mejlem, kde se docela vidim. Dik Vilik1.

to skudlik:

O dalsich lidech v dome asi nema cenu uvazovat => samej duchodce :(
Mozna mam ale nadeji, soused uplne nahore mozna vlastni PC, preptam se, ikdyz moc velkou nadeji tomu nedavam.


Dik vsem co se  mne ozvali.

jo

Jednoho člena u Tržnice už máme - je to dům úplně nejblíž nástupní
autobusové zastávce MHD č.10.