Připojování nových členů

Založil K5, Červenec 15, 2004, 04:50:53 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Pitbull

Napadá mi jedna věc, někdo se chce připojit,ví že to je internet za 350Kč, možná si někde zjistí, že máme i ňáký www stránky, jde tam a hledá v nadpisech něco o tom jak se připojit a co nevidí - STANOVY, PROVOZNÍ ŘÁD, FINANČNÍ ŘÁD atd. to znamená nic co by mu pomohlo. Myslím, že by nebylo od věci dát na klfree.net nějakej tučnější nadpis "JAK SE PŘIPOJIT" - to je TO co lidi hledají. Protože se domnívám, že ne každej si to bude umět najít ve FAQu. Snad by to nebyl takovej problém. Ještě co jsem koukal na ten článek "Nejsem připojen......." tak sem tam neviděl odkaz na fotky z APcek, což je opět docela důležité. (Jestli sem ho přehlíd tak SORRY)
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Fenix

Myslím že to tam někde je ale vážně návod jak se připojit a na toto z hlavní stránky link by špatnej nebyl.
nejde to ? zkus to jinak...

K5

návod by špatnej nebyl, ale sám se nenapíše a lidé kteří pro Klfree něco dělají, mají spoustu jiné práce

takže by kostru návodu mehl napsat někdo, kdo si doma jenom Internet užívá a dát ho k doplnění radě

nebo tu kostru můžeme dát dohromady přímo tady, sami, něco už se kdysi dávno urodilo v doporučeném hardware

Pitbull

Mno proč ne  :D
První by v tom návodu měly být podmínky připojení.  

hrubá kostra:

1) Musí být přímá viditelnost na AP + ODKAZ na mapu AP + ODKAZ na  fotky z APček

2)Doporučený HW + odkaz na nějaký obchody

(nebo to někdo vidí jinak?)

kdo bude pokračovat ?  :lol:
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Belerby

Ja si myslim ze v prvni rade by se dotycny clovek mel zeptat nekoho z rady (Vilika) jestli v jeho nejblizsim okoli jiz je nekdo pripojen a nebyla by moznost sdilet s nim jeho wifi zarizeni.... je to urcite lepsi nez delat dalsiho wifi klienta :)
Pij beer, at je meer *22*

Pitbull

No vidíš to je dobrej nápad  :wink:

Ale ještě uplně první bych tam ve dvou větách uplně z lehka vysvětlil jak to vůbec funguje.
Že jsou ňáký AP, že vysílají signál atd. a na tom principu že funguje Klfree.

Ale opravdu naprosto jednoduše a krátce, aby to pochopil každej.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Belerby

Citace: "Pitbull"No vidíš to je dobrej nápad  :wink:

Ale ještě uplně první bych tam ve dvou větách uplně z lehka vysvětlil jak to vůbec funguje.
Že jsou ňáký AP, že vysílají signál atd. a na tom principu že funguje Klfree.

Ale opravdu naprosto jednoduše a krátce, aby to pochopil každej.

Hm, no to zasejc asi ne, precejen pokud se clovek chce pripojit do klfree mel by o tom aspon trosku neco vedet jak to funguje ne ?  :?
Pij beer, at je meer *22*

Pitbull

No něco by o tom vědět měl, ale co když fakt neví ?  :lol:
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Belerby

Citace: "Pitbull"No něco by o tom vědět měl, ale co když fakt neví ?  :lol:
No tak ho ani pripojovat nejak zvlast nechci, takovej clovek si pak vetsinou mysli ze sme firma :) Jedine at si prostuduje stanovy atd a pak at se kdyztak znova ozve, jo, pak mu klidne rad povypravim co je wifi a tak :-)
Pij beer, at je meer *22*

Goodmen

Zdravim.  Souhlasim ze by takoveto veci mneli byt pohromade, ono se to nezda, ale webove stranky jsou rozsahle a projit vsechno zabere hrozne moc casu. Clanek "Jak se pripojit" jsem taky nasel, ale dalo to chvily hledani,  fakt je ze odkaz na fotky AP jsem dostal az tady ve foru.
Mimo jine se tady nekdo zminoval o doporucenem hardware, ma nekdo link ? popripade poradi zde ve foru ? Dik.

K5

doporučený hardware je zde ve fóru

tan návod potřebujeme, informace jsou rozprostřené a vyžaduje to píli a trpělivost je sesbírat - na druhou stranu to ale eliminuje lidi, kteří nemají o chod Sdružení zájem, když je jim za těžko věnovat trochu času "pátrání" v informačních zdrojích Sdružení.

Waladir

Myslím, že není problém v tom, že informace nejsou, ale jsou hrozně roztříštěné. Něco je tamhle, něco je jinde a když chce člověk něco najít, musí prolézt spoustu zdrojů a to ještě musí vědět, kde co hledat. Protože si např. nepamatuju některé odkazy (nagios apod.), musím vyhledávat ve starých příspěvcích, kde Belgarat psal adresy.

Důležité informace by měly být na jednom místě, kam by se člověk mohl dostat jasným odkazem z webu KlFree. Jedná se zejména o informace, které je potřeba pro připojení se (seznam APček s kontaktními informacemi, IP adresou, poštovní adresou, mapkou a odkazy na fotky z AP, různé HOWTO) nebo třeba diagnostiku problémů (hotsanic, nagios apod.). Tohle všechno je k dispozici v twiki, galerii na gomenu, hotsanicu, na webu klfree apod., ale hledání dá opravdu zatracenou práci a určitě bych netvrdil, že je to žádoucí. Určitě o sdružení zájem mám, ale tu trochu bych věnoval rád něčemu jinému, než je patrání v informačních zdrojích. Před časem jsem udělal takový nástin výše uvedeného a rád to dám k dispozici, i když data jsou nekompletní, protože jsem některé infomace nikde nenašel.

Tom733

Dovolim si souhlasit. Treba na mapu site se z www.klfree.net jendoduse nedostanu. Pritom to je nase skoro nejdulezitejsi informace.

Potom postradam treba formular pro registraci zajemcu o vstup do Sdruzeni. Staci se podivat na jine freenety v okoli.

Samostatnou kapitolou jsou zajemci, kteri Net nemaji vubec.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"