Změna portfolia služeb a Finančního řádu Sdružení

Založil K5, Červenec 24, 2004, 10:14:38 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

jo


majkl

: czela.net ::

jo

Nevím, jestli se vám běžně v Čelákovicích stává, že ve vaší síti jsou
načerno připojené firmy a peníze od nich (několikanásobek běžné měsíční
platby) jdou do kapsy někomu jinému - jen ne sdružení.

Proto mluvím o ideálech free.netu. Kam se jen u některých lidí poděly.

flashx

idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

jo

? Ideál free.netu = nahrabat si do vlastní kapsy na úkor druhého ?

flashx

Citace: "jo"? Ideál free.netu = nahrabat si do vlastní kapsy na úkor druhého ?

Az zainvestujes par 10 tisic ze sveho tak budes chtit
taky aby se ti to nejak vratilo


drobna poznamka na zaver FREE NEZNAMENA ZDARMA ale volně
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

jo

Bezva, takže až mě příště zase okrade prodavačka v Kauflandu o búra, tak
mám jít a vykrást jim půl krámu?

Zlodějina je snad podle tebe ten správný revanš?

Mě osobně se revanšuje Klfree tím, že každý měsíc ušetřím minimálně dalších
700,- Kč, které bych jinak cpal do huby monopolu nebo jinejm jeho podruženejem
podnikům.

flashx

Seš mimo

nejdříve takdy píšeš o voze a teď tu píšeš o koze
dej se trochu do hromady :D
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

majkl

Citace: "jo"Nevím, jestli se vám běžně v Čelákovicích stává, že ve vaší síti jsou
načerno připojené firmy a peníze od nich (několikanásobek běžné měsíční
platby) jdou do kapsy někomu jinému - jen ne sdružení.

Proto mluvím o ideálech free.netu. Kam se jen u některých lidí poděly.

Ne, to se nám nestává.

Ale děláme to v Čelákovicích trochu jinak.

Nepřipojujeme hromadně jako šílený (resp. chvilku se to dělo), ale snažíme se aby v každym baráku byl jeden admin (používáme CZF Debiana a administrace routeru je otázkou 20ti příkazů)

Firmy u nás platí stejně jako každej jinej (350/měs), za stejné služby stejný prachy.

Chodíme spolu pravidelně každou neděli na fotbálek a do hospody. Prostě se pokoušíme udržovat komunitu, takže pak se nestane, že něco vyhnije.

Je nás 250, už se neznáme všichni navzájem.

Každej měsíc dáváme veřejně na WEB rozhodnutí rady (ve kterém nikoho neosočujeme a k ničemu nenabádáme, prostě rozhodneme), včetně seznamu přijatých lidí.

Pokoušíme se i o transparentní účto.

Abych nebyl offtopic, doporučuju jako OS toho nejméně nabízet (služby), my jsme také původně měli ve finančním řádu:
50 - členský příspěvek
300 - služba internet

Nakonec jsme to kvůli účetnitctví zrušili, teď je prostě členský příspěvek 350Kč ... nemá nic společného s Internetem, je to prostě příspěvek za to že jsem členem.
Když Internet nefunguje delší dobu, tak je možné požádat radu o slevu z příspěvku.

Veřejná IP zásadně neprodáváme, necháváme si je jako prostředek k ohodnocení práce. Stejně většinou chtějí veřejné IP lidi co sosají z DC ... tak ať si tu optiku postaví :) Routery mají možnost veřejné IP bez průtahů. O vše se žádá KI (Komise Infrastruktura - 9 adminů).
: czela.net ::

flashx

idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

jo

Citace: "majkl"Ale děláme to v Čelákovicích trochu jinak.

Děláte to dobře, chytře, vtipně a smekám před vámi klobouk. Klfree se má hodně co učit.

Anonymous

K5:
Ok, nemusi to byt modemova rychlost. Ale 5.6 kilobitu je o nervy. Pokud by se nasadila kyblikova metoda ci nejaka jeji modifikace ci nejaky pokrocilejsi algoritmus, ktery zohlednuje pohyb na siti, mohlo by to i fungovat. V dobe klidu velka rychlost, v dobe zateze pak minimalni rychlost a pritrz stahovacum.

Strazhce


Fenix

Myslím si že pokud chceme kvalitní síť bylo by vhodné si navzájem pomoct. Vždyť pomoc se nejsnáze zíká tak že jí poskytneme. Mám tím na mysli že pokud se někde děje nějaká instalace tak by se na tom měli podílet lidé z nejbližšího okolí a stačil by k tomu jeden člověk z klfree který by mohl někoho vždy zaučit a pak už by se opravy apod. na vzdálených ale i na vližších místech dali dělat jen s místními a s ohlášním do klfree o opravě. Každý člen se stává členem sdružení a ne klientem nějaké komerční firmy. 350 Kč je za používání internetu prostřednictvím Klfree apod. Myslím si že je to přiměřená částka za připojení 24 hodin denně ( někdy při výpadku se to nedá, ale to se stává ). Toto se ale snaží sdružení  opravit vždy co nedjříve. Ti kdo to opravují to dělají ve svém volném čase a rozhodně není na místě jim je ještě někdy za to kritizovat.
Takže pokud  někdo chce být členem tak by také pro to měl něco udělat.

Vím že jsem zde nový a ještě jsem se do toho tak nevžil ale někdy mě zaráží přístup některých lidí.
nejde to ? zkus to jinak...

flashx

Citace: "Fenix"Myslím si že pokud chceme kvalitní síť bylo by vhodné si navzájem pomoct. Vždyť pomoc se nejsnáze zíká tak že jí poskytneme. Mám tím na mysli že pokud se někde děje nějaká instalace tak by se na tom měli podílet lidé z nejbližšího okolí a stačil by k tomu jeden člověk z klfree který by mohl někoho vždy zaučit a pak už by se opravy apod. na vzdálených ale i na vližších místech dali dělat jen s místními a s ohlášním do klfree o opravě. Každý člen se stává členem sdružení a ne klientem nějaké komerční firmy. 350 Kč je za používání internetu prostřednictvím Klfree apod. Myslím si že je to přiměřená částka za připojení 24 hodin denně ( někdy při výpadku se to nedá, ale to se stává ). Toto se ale snaží sdružení  opravit vždy co nedjříve. Ti kdo to opravují to dělají ve svém volném čase a rozhodně není na místě jim je ještě někdy za to kritizovat.
Takže pokud  někdo chce být členem tak by také pro to měl něco udělat.

Vím že jsem zde nový a ještě jsem se do toho tak nevžil ale někdy mě zaráží přístup některých lidí.

nazor s kterym se da jenom souhlasit
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.