Main Menu

Problém s registrací

Založil tom712, Únor 09, 2006, 06:29:26 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

yaro

Problém s konektivitou:
- museli jsme v baráku natáhnout nový kabel a prostě kostičky nebyly dobře nakrimpovaný (střídavě to šlo a nešlo, bylo ptřeba vyndat a zandat kábl do switche), tak si to raději dělám sám a ještě raději k ruce tester :-)... z ustřižený kostičky jsem nakonec vyndal zcela lehce zelený vodič...

Veřejná/neveřejná IP:
- přijď se podívat :-), na veřejnou jede, na neveřejnou ani ťuk a dříve to bylo jedno

Porty jsem neměnil...

Hanz02

Citace: "yaro"Problém s konektivitou:
- museli jsme v baráku natáhnout nový kabel a prostě kostičky nebyly dobře nakrimpovaný (střídavě to šlo a nešlo, bylo ptřeba vyndat a zandat kábl do switche), tak si to raději dělám sám a ještě raději k ruce tester :-)... z ustřižený kostičky jsem nakonec vyndal zcela lehce zelený vodič...
Kdo to tam proboha delal?
Citace: "yaro"
Veřejná/neveřejná IP:
- přijď se podívat :-), na veřejnou jede, na neveřejnou ani ťuk a dříve to bylo jedno
Napis mi na ICQ IP telefonu
Citace: "yaro"Porty jsem neměnil...
Dokud je nezmenis, tak to nepujde
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

yaro

Dostal jsem se k tomu až dnes - zase to začalo fungovat i na neveřejnou adresu a to i bez změn v portech... tajuplný svět výpočetní techniky...

yaro

Další děj :-)

Fungovalo to přesně týden... pak na Line 1 - VOX.802 "zblbnul" - po vytočení čísla nebyl slyšet žádný vyzváněcí tón - na druhé straně to ale vyzvánělo, po zvednutí nebylo slyšet vůbec nic... :-(. Na Line 2 Ha-vel fungoval v pohodě. Po několika prima večerech strávených komunikací s podporou VOXu a pokusech o zprovoznění (výměny portů, nastavení NAT a podobně) došlo na nastavení do továrního stavu a k opětovnému nahrání firmware. Následoval pokus o nastavení VOXu (pouze VOX na Line 1) - se stejným výsledkem - nic. Pak jsem zakázal Line 1 a vše nastavil na Line 2. VOX bez problémů zafungoval. Poté na Line 1 nastaven Ha-vel - funguje to bez problémů...(otázka je na jak dlouho).

No, jestli se o Sipuře mluví jako o jednom z nejlepších zařízení pro VoIP, co ten zbytek???  :lol:  8)

Jo, dodavatel, Callcenter se k tomu staví - no funguje vám to, tak to je Sipura v pořádku...

scorpio

No mě se stalo že se mi na NATu "zaseknul" port 5060 na nejakou "obskurni" kombinaci soketu, a proto mi registrace Line1 na port 5060 proste nepropustil.

Takze jsem Sipuru 1001 musel nastavit pro Line1 (802.vox) na port 5061 a Line2 (Sipy) na port 5062 a pak zacalo zase chodit oboje.

Nekdy se dejou veci podivne ...

Ale me prislo ze helpline 802.vox se mi celkem venoval :

Tam mi rekli ze pozadavky jim prichazeji, ale ze nedochazeji potvrzeny odpovedi ... tudiz ten port 5060 jel jednosmerne  :idea: a tudiz registrace neprosla ...
-- by Scorpio ---

belgarat

Co se tyce "jednosmernosti" 5060, muzeme zkusil ladit na nasem firewallu - domluv si virtualni slezinu na ICQ. Modul pro pruchod SIP tam je...

yaro

Citace: "belgarat"Co se tyce "jednosmernosti" 5060, muzeme zkusil ladit na nasem firewallu - domluv si virtualni slezinu na ICQ. Modul pro pruchod SIP tam je...

No nevím, teď tam mám na 5060 Ha-vel a maká to, takže asi není moc co ladit. Jo a na 5061 co mám VOX.802  - tak už opět přestal chodit  :x , mám chuť se na celej VOX vybodnout...

Takže nemám pocit "jednosměrnosti" portu. Navíc se VOX na 5060 i 5061 v pohodě registroval a registruje (oproti zkušenosti scorpia), jen to prostě netelefonuje, což je dost velkej nedostatek. Podpora VOXu se mi celkem věnovala, i když některé rady typu "dejte tam originální dial plán" mi přijdou trochu poslabší... Takže to vytáčí, já ale vyzváněcí tón neslyším, u příjemce to zvoní, po zvednutí je ticho na obou stranách...podpora VOXu vidí, že se číslo vytáčí, penízky se odečítají, ale nikdo už není schopen říct, proč to vlastně netelefonuje...

Kombinace Wifi-Sipura 2100-VOX.802 je z mého pohledu dlouhodobě problematická... chodí to někomu?

yaro

Tak jsem dal Line 2 VOX na port 5062 a bez problému vytočil číslo kámošovi do Prahy (má Ha-vel), hovor super, jenže to po chvíli spadlo a už se tam nedalo dovolat vůbec, po vytočení to vydávalo něco jako obsazovací tón. Na jiné číslo Telecomu to zase začalo kupodivu chodit. Pak se ozval ten kámoš a zase hovor v pohodě (????). Jenže kurnik, na jak dlouho?

Takže je nakonec hlavní problém v SIP portech??? Na VOXu cosi blekotali o tom, že pokud je nás na jedné anténě (WiFi) víc, tak kdyby ti ostatní používali VoIP, nemůžeme mít v žádném případě stejné SIP porty... (myslím, že u nás v baráku SIP nikdo nepoužívá)...

tom712

Citace: "yaro"(myslím, že u nás v baráku SIP nikdo nepoužívá)...
P2P požívá porty okolo 5060 pomerne s prehledem.

Hanz02

Citace: "yaro"Kombinace Wifi-Sipura 2100-VOX.802 je z mého pohledu dlouhodobě problematická... chodí to někomu?

Ano, zkus mi napsat, zusim se na to podivat.....

Mam Crusader + SPA2002  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

scorpio

Citace: "Hanz02"
Citace: "yaro"Kombinace Wifi-Sipura 2100-VOX.802 je z mého pohledu dlouhodobě problematická... chodí to někomu?

Ano, zkus mi napsat, zusim se na to podivat.....

Mam Crusader + SPA2002  :D

Ja mam WiFi a Sipura SPA1001, taky s Vox.802, a zatim mi to prijde v pohode.

Imho, podival jsi se tady na to jestli mas posledni firmware :
http://www.sipura.com/support/index.htm

Me se ta SPA1001 umravnila upgradem z 2.0.13_SEg co tam byl z fabriky na 3.1.8 z uvedeneho webu.
(k memu velkemu prekvapeni se pri upgrade firmware zachovalo veskere nastaveni  :lol:)
-- by Scorpio ---

scorpio

Ahoj Yaro,

zrovna jsme na routeru Ukrajina / a Wifi sektoru Hornik kam ses pripojenej nasli konfiguracni nepristojnost ktera by mohla zpusobovat Tvoje problemy se Sipurou a registraci.
Je to mimo jine i duvod proc na Ukrajine kolabuje Wewimo.

Taky by  to mohlo zpusobovat zbytecne zatezove spicky na WiFi

Na odstraneni teto nepristojnosti se pracuje, je potreba zasah na miste.
-- by Scorpio ---

yaro

Citace: "scorpio"Ahoj Yaro,

zrovna jsme na routeru Ukrajina / a Wifi sektoru Hornik kam ses pripojenej nasli konfiguracni nepristojnost ktera by mohla zpusobovat Tvoje problemy se Sipurou a registraci.
Je to mimo jine i duvod proc na Ukrajine kolabuje Wewimo.

Taky by  to mohlo zpusobovat zbytecne zatezove spicky na WiFi

Na odstraneni teto nepristojnosti se pracuje, je potreba zasah na miste.

Dobrá, dobrá :-) Momentálně mi to zatím chodí, tedy spíše řečeno, v časech kdy jsem to zkoušel, tak to chodilo... :-)

Jinak se něco opravdu na AP děje, měli jsme třeba v přehledu na wewimo úplně jiný IP adresy než ve skutečnosti, teď tam sebe například vůbec nevidím, ač jsem připojen....