vnc server | vnc viewer | kdo poradi

Založil doctor, Duben 10, 2006, 05:04:14 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

doctor

ahoj. umel by mi s tim nekdo poradit?
potreboval bych pristupovat na pc, ktere je napojene na unhfree.net, a byla mi dana rada at to udelam timhle programkem.
ale i kdyz na jedne strane servere udelam, a pak z "domova - klfree" na nej se chci pripojit, nic...
mate s tim nekdo zkusenosti? nebo doporucite neco lepsiho? jednodussiho?
potrebuji to na spravu tamniho ovislinku 5640, abych se na nej dostal i odsud, kdyz tam si necham zapnutej komp
diky vsem za rady

jedjisch

pokud ma ten ovislink ip adresu z czf rozsahu, mel by ses tam dostat skrz tunel, ne?

doctor

no to by mel mit ale nedostanu, prave ani tunelem :-(

Medwyn

a zkousis to pomoci IP: 10.X.X.X a nebo pomoci DNS jmena? Na dns bych nevsazel. Pak si zkus treba pingnout na prvni adresu v tomhle rozsahu... atd.. postupne zjistit kde je problem. Muze tam treba zahazovat spojeni windowsi firewall.. atd.

doctor

hm, to je mozny, i kdyz jsem to tam ve woknech povolil...
pingnout na to jde, ale to je cely...
no zkusim pohledat
diky

doctor

tak fw to nebrzdi, problem nekde jinde... :-(

zeptam se teda jinak,pouzivate nekdo takhle vzdalenej pristup? pres jakej program? kde se da stahnout? je k tomu navod?
lip uz se asi zeptat nemuzu, snad dostanu konkretnejsi odpoved

Tom733

pouzivam ... na kompu s verejnou mam RealVNC server a bez problemu se k nemu pripojim odkudkoliv z vnitrni i venkovni site
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

doctor

no ale ja na tom cilovem kompu verejnou nemam, ale to prej by nemel byt problem pro vnc, nebo je?

jedjisch

pokud je v czf a funguje tunel (+ je povoleny port 5900), tak ne...

BlackSUN

Tak musí to bejt problém nějakýho fw nebo nastavení na jednom ze strojů, když ping projde a dojde. Co vzdálená plocha? Taky nejede? Ale tak zkusil bych přímo přístup na toho ovise, pokud je do unh tunel bo už přímo fyzický propojení, tak proč chodit na komp za nim a pak zase zpět na něj. Zbytečně složitý.

Medwyn

pokud na nej pingnes, je problem nekde jinde -> zavrene porty atd. Jestli ma nebo nema verejnou IP je naprosto odlisna vec.


doctor

no tunel do unh je a je funcni, port bych mel mit open.
ale na toho ovise se primo jde dostat jen z unhfree, na to tunel nema vliv, to mi rekl technik z unhfree...
poresim to s nim

dik vsem


doctor