Main Menu

Linux

Založil Hangman, Leden 24, 2007, 06:45:45 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Jaká je podle Vás nejlepší distribuce Linuxu?

Suse
3 (13%)
Aurox
0 (0%)
Debian/GNU
5 (21.7%)
Ubuntu
5 (21.7%)
Mandriva
1 (4.3%)
Federa Core
2 (8.7%)
Slax
1 (4.3%)
Gentoo
3 (13%)
jiná
3 (13%)
Danix
0 (0%)

Celkem hlasů: 23

Hangman

Jaký na to máte názor Vy? Znám jen Aurox a Suse a zajímalo by mě co mi poví odborníci :lol:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

belakos

Jednou uz sme to tady resili: Jaký OS je nejlepší? (http://forum.klfree.net/index.php?topic=278.0).

Jinak ja pouzivam Gentoo a mam ho rad ^-^

belakos

Citace: belakos kdy Leden 24, 2007, 12:08:55 ODPOLEDNE
...
Jinak ja pouzivam Gentoo a mam ho rad ^-^

Teda "pouzivam". Mam na svym pocitaci dualboot (= taky windows) a tak nejak to stridam. Zatim ale prevazujou windowsy :'(

Jendall

Ja pouzivam debiani klon ubuntu ...od verze hoary hedgehog(5.04), tedka mam 6.10-edgy eft :) A jinak v linuxu je wine, jakysi "emulator" pro spusteni windows aplikaci, takze neco pres to jde rozjet ...dokonce i nejake hry, ale na to je spis cedega(nicmene je komercni). Co si kdo vybere, je asi jedno .... vsechno je to linux, jen kazda distribuce ma vic ci min rozdilnou instalaci, rozdilnou programovou vybavu(po instalaci) a jiny balickovaci a zavislosti hlidajici system.

SPM

mno, ptát se "která distribuce je nejlepší" neni zrovna vhodné :-D Každému vyhovuje něco jiného a tahle otázka většinou vede k nehezkejm hádkám :-D Já mám Gentoo, sem s ním spokojenej nejvíc (resp. u každé jiné distribuce si najdu důvod, proč to rozdupat :-D). Co se týče Windows věcí - řešim VMware -m a dualboot nepotřebuju :P
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

dolik

Doslova jsem si "usil na miru" jeden Gentoo router/file/www/svn/cokoliv-je-potreba-server.  I kdyz to nebylo (pro zacatecnika) zrovna jednoduche, takze jsem s tim stravil more casu, ale ted jsem velmi spokojeny.
dot

zemocz

Ja mam Suse, tusim 10.2 taky spolecne s woknama. Ale Suse mi vyhovuje uz od verze 8 kdy jsem mel prvni Live CDcko. a k jinou distribuci bych asi nechtel... ;)
Don´t worry be PUNK !!

Hangman

Ptám se, protože mi wokna už serou a chci tam hodit linux - mam Suse 10.2, Aurox 11.3 a Mandrivu 2007. Pak starší verze těhle distribucí. Newim co tam kopnout, tak mi jen zajmá co si kdo myslíte. Díky za názory :lol:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

SPM

Mno jelikož předpokládám, že jseš začátečník, tak bych asi vyloučil Aurox (ne že by byl nějak náročný, ale přeci jen oproti těm ostatním je to něco jinýho :)) Mandriva mi trochu štve s tím, že začíná být nějak až moc komerční... takže bych asi volil SUSE ;-)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Fenix

Mno imho ještě mi tu schází danix. Také docela povedená distribučka. www.danix.cz  :D ;)
nejde to ? zkus to jinak...

Jendall

No, suse je Imho taky komercni zalezitost ...spada pod kridla novellu, ale je i opensuse. Jinak suse je zname svym patchovanym jadrem, privetivou instalaci atd ...

jedjisch

Ano, danix se mi libil... v podstate jsem s nim zacinal. Jde o odvozeninu knoppixu, potazmo debianu. Pote jsem se preorientoval primo na debian... mozna i kvuli Klfree :)

SPM

Mno, SUSE komerční sice je, nicméně jsem ještě neviděl, že bych na novější balíček z balíčkovacího systému musel platit :-) (ikdyž možná že sem si toho jenom nevšim :-D) Danix neznám, ale to je AFAIK live distro, ne? to že jde nainstalovat na disk z něj ještě normální distro neudělá :-)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Guraim

nazdar Kucí! se tu v tom ňák vyznáte  O0 jakej Linux se nejvíc hodí na surfování po netu, ale potřeboval bych do něj emulaci pro windows, chci tam mít WinSW  ::)

jedjisch

#14
Citace: SPM kdy Leden 25, 2007, 09:24:35 ODPOLEDNE
...

Ano, je to live distro... pro zacatek si myslim genialni vec (teda pokud se Vam nepovede naformatovat disk i s widlema) ;) A jinak jsem na nem jel asi rok a v zacatku se mi s nim pracovalo dobre... i apt-get fungovalo :)) Vic jsem tenkrat nepotreboval :D

Citace: Guraim kdy Leden 25, 2007, 10:23:15 ODPOLEDNE
...
Jakakoliv distribuce (idealne neco lama friendly, alespon pro zacatek)... pokud tam chces provozovat WinSW, tak Windows. Nema cenu pouzivat linux jen pro emulaci win programu. Ale je mozne pouzivat dual boot, tedy mit nainstalovane oboje a v pripade potreby prepnout do widli. Pro vetsinu softu ale existuje vice ci mene pouzitelna open source alternativa ;)